MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Toplum » EROL ALTUNOĞLU KARTAL’A HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
EROL ALTUNOĞLU KARTAL’A HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM

Erol Altunoğlu C.H.P’den Kartal Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladığı günden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kartal ve Kartal halkı için en iyi hizmeti sunmak adına gece gündüz demeden çalışan ve sürekli halkın içinde olan Altunoğlu Kartal’a en güzel hizmeti sunmak için,hizmet kalitesi yüksek Kartal’lıların menfaaitne olan projelerle geliyoruz dedi ve projelerini şöyle sıraladı;
MERKEZDEN DEĞİL YERİNDEN YÖNETİM….
Başkan olduktan sonra ilk hedefinin Kartal’ı Merkezden değil yerinden yönetmek olduğunu söyledi. Merkezdeki Kent konsiyine bağlı mahalle ve Kent konseyi birim üniteleri kurarak ilgili mahallaerin konseyine üye olan Vatandaşların  alacağı kararların merkezde değerlendirilmesi yolu ile merkezin yürütme politikasını belirleyeceğim.
HER ÇALIŞANA EŞİT İMKAN…
Belediye’de en taban görevde çalışan işçi ve memurun imkanlarını, en tavanda bulunan Yöneticilerle eşitleyeceğim.
İşçi ve memur hangi olanaklarla işe geliyorsa başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm yöneticiler aynı olanakllarla işe gidip gelecekler.
Örneğin; Başta Belediye Başkan’ının makam aracı,koruması ve şöför hizmetini kaldırmak suretiyle tüm yöneticilerden bu uygulamaya uymalarını isteyeceğim.

tramvay_04
YAKACIK KARTAL ARASINA TRAMVAY…
Kartal’da Avrupa hafif raylı sitemler birliğine üye olmak suretiyle Kartal Belediye’sine ait olan yollardan geçirmek suretiyle Kartal köprüsü-Yakacık istikametine ve yine Kartal köprüsü- sahil istikametine hafif raylı sistem olarak bahsedilen tramvay’la ulaşım olanağı sağlayacağım.

asevi_08
HER MAHALLEYE BİR AŞ EVİ…
Kartal’da mahalle içlerine lokantacı esnafını  etkilemeden,fakirlik belgesi aramaksızın her mahalleye 2′şer tane aş evi açacağım.
Kent Konseyi mahalle ünitelerinin vermiş olduğu bilgilere dayanarak fakir ailelere yine fakirlik belgesi sormaksızın günlük tabldot yemek hizmeti vereceğiz.
EĞİTİME DESTEK VERECEĞİM…
Kartal’da en az 3 yıldan bu yana ikamet eden ailelerin şehir dışında Üniversite kazanmış olan çocuklarının eğitim harcamalarını tam olarak karşılayacağım..
ÇÖP TAHLİYESİNE KESİM ÇÖZÜM GETİRECEĞİM…
Kartal’da yaklaşık bütçenin 3’1′i tutarında harcamaya neden olan çöp tahliyesi hizmetlerinin modernizasyonunu sağlayarak mutfak çöplerinin, karton ve pvc hurdasının,cam ve metal hurdasının ayrı ayrı konulacağı her bina önünde 3 konteyner bulunduracağım.
Avrupa’da olduğu gibi çöp tahliyesinin hurda alımını yapan firmalarla  ihale yoluyla anlaşarak hem hurdasının satışından kazanç elde ettireceğim hemde bütçenin 3/1′ne yakın maliyet teşkil eden çöp tahliye giderinden tasarruf edeceğiz.
ASFALTLAMA’DA YENİLİKLER …
Mahalle içlerindeki,çarşı içlerindeki asfalt ve kaldırımları kaldırarak Belediye bünyesinde üretilecek olan ve yüzyıllar boyu kullanabilme imkanı olan parke taşlarıyla döşenmiş yollar meydana getireceğim. Böylelikle yolları başta engelliler olmak üzere yaya kullanımına daha uygun hale getireceğim.
Yine uygun olan yollarda bisiklet yolları oluşturup,ulaşımda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya çalışacağım.
BELEDİYE ALIŞVERİŞLERİNİ KARTAL ESNAFINDAN TEMİN EDECEĞİM.
Kentimizi bir Avrupa kentine dönüştürmek için elimden geleni yapacağım. Belediyenin bütün alışverişlerini ihale kanunlarının müsaade ettiği sürece çarşı esnafından tedarik edeceğim.

deneme2_06
EVDE BAKIM HİZMETİNİ GETİRECEĞİM.
Evde bakım hizmetini göstermelik olmayacak düzende tam teşekül ambulans hizmetide dahil olmak üzere,kent konseyi mahalle birim ünitelerinin emrinde çalışacak evde bakım hizmet üniteleri oluşturacağım.
Engelli ailelerin her türlü sorunlarıyla bende iki tane zihinsel engelli çocuk babası sıfatımla birebir ilgileneceğim.
DENİZ SAHİLİNDE YENİ DÜZENLEMELER YAPACAĞIM…
Kartal’a yakışır bir deniz sahili düzenlemesi yapacağım. Halkın Kartal’da olabildiğince fazla ölçüde faydalanmasını sağlayacağım.
OTOPARK SORUNLARINA KALICI ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİM…
Caddelerdeki ve sokaklardaki araç park yoğunluğunu ortadan kaldırmak için olabildiğince çok sayıda yer altı kat otoparkları açacağım. Şimdiki Karyapsan’ın bulunduğu arsa üzerinde yer altına çok katlı otopark,üzerine ise çok amaçlı Spor ve Kültür merkezleri açacağım. Burada Kamu yararına hizmet veren dernekler için ayrılmış ofisler tahsis edeceğim ve kira bedeli almayacağım. Toplantı salonlarından kamu yararına hizmet veren derneklerin bila bedel faydalanmalarını sağlayacağım.
Konuşmasının sonunda sayın Erol Altunoğlundan kendisini bizlere tanıtamasını istedik.

1231627_623253434373240_373192416_n
EROL ALTUNOĞLU KİMDİR?
1965 Muş doğumlu. Çocukluğu Muş’un Korkut ilçesinde geçmiş. Aslen Trabzon Çaykaralı olup yaklaşık 50 yıldır da Kartal’ın Orhantepe mahallesinde ikamet etmektedir.
Ankara İşletme Fakültesi mezunu. İstanbul Ünivesitesinde İşletme bölümünde Yüksek lisans ve doktora çalışması yapmış. Uzun yıllar İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde öğretim elemanı olarak çalışmış olup bunların yanısıra 2003/2008 yılları arasında Alşmanya’da Erlangen Üniveristesinde bilimsel çalışmalar yapmış.
Aynızaman hali hazırda yaklaşık 15 kişinin çalışmakta olduğu bir mali müşavirlik bürosununda sahibi.
Aktif Siyasete Doğru yol Partisinde 1997-1999 yılları arasında İlçe Başkanlığı yaparak başlamış ve yine aynı Partiden  2 dönem Millet vekili adayı olmuş ve Genel Başkan Danışmanlığı yapmıştır.

Galeri
📆 28 Kasım 2013 Perşembe 10:37   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR