MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Filistinli 25 engelli, Hayata akülü arabayla yeniden merhaba diyecek
Filistinli 25 engelli, Hayata akülü arabayla yeniden merhaba diyecek
Ülkemizin hayırsever insanlarının destekleriyle ihtiyaç sahibi kimsesiz, yetim ve yardıma muhtaçların yanında olan Kimse Yok Mu, Filistin’de aralarında öğrenci, çocuk, yaşlı kadın ve erkeklerin de bulunduğu 25 engelliye akülü araba hediye etti.

Kimse Yok Mu Derneğinin düzenlediği araç teslim töreninde konuşan Filistin El Halil şehri Valisi Kamel Hemeid Al, ”Devlet Başkanı ve Filistin halkı adına siz değerli Türk milletini selamlıyorum. Bu vatan topraklarında mağdur ve yardıma ihtiyaç duyan insanların yanında olan, bizlerin her türlü destekçisi olan Kimse Yok Mu’ya şükranlarımı sunuyorum. Afet olduğunda arama kurtarma olarak burada oldunuz. Barınma konusunda bizlere destek verdiniz. İnsanlara kalacak yer bulduktan sonra eşya vermek için mücadele ettiniz. Şimdi ise, hayatlarını başka insanlara bağlı olarak sürdürmeye çalışan 25 engelli kardeşimizin yanındasınız. Bu aynı zamanda 25 aile demektir. Mukaddes topraklarda bulunan Filistin halkına her türlü desteğini esirgemeyen Türk insanına, Kimse Yok Mu Derneğine sonsuz teşekkür ediyorum, Allah sizlerden razı olsun’’ dedi.

Kimse Yok Mu Derneği Filistin Temsilcisi Harun Tokak yaptığı açıklamada, ’’Türkiye insanı sizleri Filistinlileri gerçekten çok seviyor. Filistinli kardeşlerimizin kimse yok mu diye yükselen seslerine biz varız, sizlerle beraberiz demek için buradayız. İnşallah sizlerle birlikte güzel günlere doğru yürüyeceğiz” dedi.

Ailesinin yardımlarıyla hayata tutunmaya çalışan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Suhair Jubeh, akülü araba sevincini şu sözlerle dile getirdi. ”Ben ailemle birlikte yaşıyorum, onların yardımı olmadan hiçbir işimi yapamıyordum, okula giderken gelirken mutlaka birilerinin yardım etmesi gerekiyordu. Bundan sonra tek başıma okuluma gidip gelebileceğim için çok mutluyum. Bu günleri görebileceğimi hiç düşünmemiştim Allah’a şükürler olsun ki bana, hayata tek başıma tutunma günlerini gösterdi. Bu yolda yanımda olan bana yardım elini uzatan insanlara şükranlarımı iletiyorum. Kimse Yok Mu ailesine, çalışanlarına çok teşekkür ediyorum, Allah onlardan razı olsun’’ dedi.

3’ü engelli 10 çocuklu annenin sevinç gözyaşları yürekleri sızlattı

Filistinli 3’ü, engelli 10 çocuk annesi İasmer İrziegt’nin yardımına Kimse Yok Mu yetişti. Harun Tokak önderliğindeki Filistin temsilciliği yaptığı yardımlarla ses getirmeye devam ediyor. 3’ü engelli 10 çocuk annesi olan İasmer İrziegt yaptığı konuşmada mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi. ‘’Çocuklarımdan 1 erkek, 2 kız yavrum engelli ancak Allah her şeyi biliyor, o yüzden şükretmek zorunda olduğumu hiç aklımdan çıkarmadım. Tüm hayatım çocuklarımın yanında, onları okula götürüp getirmek, dışarı çıkarıp gezdirmek ve ihtiyaçlarını gidermekle geçti. ALLAH’a şükrediyorum sabır diliyorum elimden başka bir şey gelmez. Türkiye’den gelen kardeşlerimiz yardımımıza koştu. Engelli çocuğuma akülü araba vermeleri en çokta beni rahatlattı. Onlara ne kadar çok dua etsem, ne kadar çok teşekkür etsem bilemiyorum. Allah onlardan razı olsun. Kimse Yok Mu’daki kardeşlerime şükranlarımı iletiyorum’’ dedi.

10 Kardeşli ailenin engelli çocuğu olan 22 yaşındaki Faisal Irziegt akülü araba ile işlerini daha rahat yapabilecek. Doğuştan engelli olan 22 yaşındaki Faisal Irziegt’ın, ”Biz on kardeşiz benimle birlikte 3 kardeşim engelli, ben liseyi abilerimin ve ailemin yardımıyla okumaya çalıştım. Onların yardımı olmadan eğitimimi sürdürmem çok zordu, kendi başıma gidip gelemiyordum, benim için bundan sonra yaşam daha güzel olacak’’ diye konuştu.

Kimse Yok Mu 2006’dan beri Filistin’in yanında
Kimse Yok Mu, insan kaynaklı afetler ve doğal afetler sonrasında, 2006 yılından bu yana Filistin’de insani yardım ve sürdürülebilir kalkınma faaliyetleri yürütmektedir. Kimse Yok Mu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a bağlı olarak çalışan Filistin yardımlarını düzenleme komitesi ve Filistin Kızılay’ı ile işbirliğinde bölgedeki yardımlara başlamıştır. Filistin KYM’nun en fazla yardım ulaştırdığı 113 ülkeden ilk 10 ülke arasındadır.

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Operasyonları Koordinasyon Ofisi (OCHA)’nın verilerine göre 2015 yılında, toplam 4,5 milyon nüfusa sahip Filistin’de 1,9 milyon kişi veya 10 kişiden 4’ü insani yardıma ihtiyaç duyacağını, en büyük kaygının ise; su, temizlik ürünleri, sağlık ve eğitim, gıda güvenliği ve kişisel güvenlik, zoraki iç göç ve göç edenlerin barınma alanlarında görülecek ihtiyaçları içermektedir.
Kimse Yok Mu’nun yaptığı yardımlar 11.248.686 tl geçti

Kimse Yok Mu; Filistin’e bugüne kadar toplamda 11.248.686 TL tutarında destek sağlamıştır.

Yardımların dörtte üçü gıda olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Ayrıca 2013’te KYM Filistin Temsilciliği’nin açılmasıyla bölgeye yapılan yardımlar artmış ve sadece 2014 yılında 3.145.226 TL’yi bulmuştur.

Kimse Yok Mu, Filistin’e gıda, ev eşyası ve giyim, doğal afet, İnsani yardım, kalıcı yardımlar yapmaktadır. Ayrıca bölgede Filistin halkına sağlık hizmetleri vermektedir. Temiz su, yetim projeleri, eğitim ve mesleki gelişim hizmet vermektedir.

Yapılan yardımlar için Gazze Barış Derneği Başkanı Dr. Naser Elsadi, ‘’Kimse Yok Mu, Gazze’ye en çok yardım getiren dernektir. Savaş zamanında yarım milyon insana yardım ulaştırdı’’ şeklinde bir açıklamada bulunmuştur.

📆 14 Nisan 2015 Salı 13:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR