MENÜ ☰
ARTDUŞ
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Gelecek Partisi İstanbul’da gazetecilerle bir araya geldi…
Gelecek Partisi İstanbul’da gazetecilerle bir araya geldi…

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği programla basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Basın buluşmasının açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Avukat İsa Mesih Şahin, “Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı olarak siyaset ikliminin zor olduğu bir dönemde ve pandemi gibi yıpratıcı bir sürecin içerisinde kurulan bir teşkilatız. Bütün bu zorluklara rağmen ve yine bütün bu olumsuzluklara rağmen İstanbul’da hızlı bir şekilde teşkilatlanan, İstanbul İl Yönetimini kuran, altını çizerek söylüyorum İstanbul’un 39 ilçesinde ilçe başkanını atayan ve teşkilatlarını kuran güçlü bir teşkilata sahibiz. Bir taraftan kadın kolları ile gençlik kolları teşkilatlanmalarını tamamlayan, diğer taraftan seçim için zorunluluk olan il kongresini coşkulu bir şekilde yapmış olan, heyecanlı, tempolu ve güçlü bir şekilde sürekli sahada olan siyasi bir aktör olarak İstanbul’da yerimizi almış durumdayız” dedi.

”1 EKİM SİYASETİN NEVRUZUDUR”

Yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Davutoğlu, “Bütün vatandaşlarımız gibi Kürt vatandaşlarımızın da sorunları vardır. Türkiye’nin genel demokratikleşme sorunları yanında özellikle bölgede Kürt vatandaşlarımızın sorunları vardır. Şu ana kadar bizim için bütün partiler muhataptır. Meşru olarak kurulmuş, faaliyet gösteren, Meclis’te bulunan herkesle görüşürüz. Bununla alakalı rezerv konulması da demokrasinin en temel unsuru olan siyasi partiler açısından sıkıntı olur. Muhatap Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Kürtler söz konusu olduğunda sadece HDP’yi, Türkler konusunda başka partiyi muhatap aldığınızda doğru bir tavır olmaz. Türkiye’de etnopolitik bir yapı doğar.”
1 Ekim’in siyasetin nevruzu olduğunu belirten Davutoğlu, “Meclis açılır, yazın Anadolu sathında olan milletvekilleri Ankara’ya dönerler. Yeni gündemlerle beraber siyaset açılır. Böyle bir döneme ilk buluşmayı İstanbul basınıyla yaparak girmek istedik” dedi.

Galeri
📆 06 Ekim 2021 Çarşamba 22:01   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR