MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Alt Manşet, Manşet, Toplum, Tuzla » Giresun Mevkisi’nin İmar Problemi Çözüme Kavuşturuldu.
Giresun Mevkisi’nin İmar Problemi Çözüme Kavuşturuldu.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Giresun Mevkii’nde yaşanan mağduriyetin ortadan kaldırıldığını söyledi. Bölge ile ilgili planların askıya çıkarıldığını duyuran Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz.” dedi.

Aydınlı Mahallesi Giresun Mevkii’nde 2005 yılında Toplu Konut İdaresi tarafından hazırlanıp onaylanan planların bölgede oluşturduğu mağduriyet ortadan kaldırıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın yaşanan mağduriyeti ortadan kaldırmak için yaptığı girişimler olumlu sonuçlandı.

Giresun Mahallesi Planları Askıya Çıkarıldı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlama sürecini ve mağduriyetin çözüme kavuşturulmasını mahallede yaptığı toplantı ile müjdeledi. Bölge sakinleriyle bir araya gelen Başkan Yazıcı, planlama sürecini şu şekilde açıkladı: “Göreve başladığım günden beri bu sorunun çözümü için çalışıyoruz. Daha önce Toplu Konut İdaresi tarafından onaylı imar planlarının değiştirilmesine izin verilmiyordu. Yaptığımız yazışmalar ve sık sık Ankara’yı aşındıran ziyaretlerimiz neticesinde, Toplu Konut İdaresi yetkiyi devrederek plan yapma yetkisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz, yazışmalarımız ve takibimiz neticesinde 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği bu alanda plan yapma yetkisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğu ifade edildi. Yıllardır süregelen, mahallede bir çok aileyi ilgilendiren bu konu, Toplu Konut İdaresi Eski Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın talimatıyla çözüme kavuşturuldu. Giresun Mevkisi’nin bakanlıkça onaylanan 1/1000’lik imar planları, 1 ay süreyle belediyemizde askıda kalacak ve isteyen vatandaşımız detaylı bilgiyi belediyemizden alabilir.”

Planınız Geçti, Yeriniz Kıymetlendi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlamanın bölgede yapılaşmanın önünü açacağını, çevresindeki yatırımlarla bölgenin değer kazanacağını söyledi. Başkan Yazıcı, “Planların onaylanması ile birlikte yolda ve yeşil alanda kalan parseller konut alanına alındı. Bu plandan sonra aradaki yollar da dahil olmak üzere parsellerin üzerinden geçmeyen ara yolların planlamasını da konulan plan notları ile biz çözeceğiz. Hazırlıklarınızı yapın, 1,5 ay sonra inşaat yapabilirsiniz. Bu planla sizin iskanlı, ruhsatlı yerlerinizi yapmanıza bir engel kalmadı. Planınız geçti, yeriniz kıymetlendi. Herkes yerine sahip çıksın.” dedi.

📆 24 Eylül 2013 Salı 11:43   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR