MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Toplum » Gürlü:Konjonktüre Boyun Eğmeyeceğiz
Gürlü:Konjonktüre Boyun Eğmeyeceğiz

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü konjonktüre boyun eğmeyeceklerini söyledi.

 
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Teşkilatı, yaklaşan genel seçimler öncesi son ilçe divan toplantısını Altunizade Kültür Merkezi’nde düzenledi. Salonda yer alan coşkulu partililere hitap eden Gürlü, konjonktüre boyun eğmeyeceklerini ifade etti.

 
Sözümüzün etkisi milletimizden geliyor
Sözlerinin etkisinin milletin kendi sözü olmasından geldiğini belirten Gürlü, “Biz sözümüzü içerisinde var olduğumuz milletimizin adına söylüyoruz. Bu bağlamda sözümüzün etkisi milletin kendi sözü olmasından geliyor. Biz bu toprakların özü, inancı, tarihi, ruh kökü ne söylüyorsa onu söylüyoruz. Sözümüzü haklı kılan da güçlü kılan da bu. Saadet Partisi’nin etkisinin ve gücünün asla oy oranlarıyla ölçülemeyecek boyutta büyük olmasının da sebebi bu” dedi.

 
Ağzımıza çalınan bala yeterli demeyeceğiz
Millete yapılan her türlü hizmeti takdir edeceklerini söyleyen Muhammet Gürlü, “Bizler bu millete yapılan en küçük bir hizmeti takdir ederiz. Bundan da utanacak değiliz. Ancak biz, milletimiz adına, herşey milletimizin layık olduğu şekliyle en iyisi olsun, en güzeli olsun, en uygunu olsun istiyoruz. Gayretimiz, çabamız, emeğimiz ve alınterimiz bunun için. Köylümüz, işçimiz, memurumuz, esnafımız, çalışanımız, işsizimiz, öğrencimiz, ev hanımımız, gencimiz, yaşlımız için. Buradan hareketle, geçmişte ki tam yokluk dönemlerine nispetle ağzımıza çalınan bir parmak bala asla ve asla yeterli demeyeceğiz. Konjonktür hazretlerinin emirlerine asla boyun eğmeyeceğiz. Şu ne der, bu ne der? Diye düşünüp katiyen yolumuzdan dönmeyeceğiz” diye konuştu.

 
Her zaman halkımızla birlikteyiz
Her zaman halkla iç içe olduklarını ifade eden Başkan Gürlü, “Biz halkımızla her zaman beraberiz. Onlarla aynı apartmanda yaşıyor, aynı sokakta geziyor, aynı duraktan otobüse biniyoruz. Halkımızın komşuları, arkadaşları biziz. Biz sadece söylemlerimizle değil her zaman onlardan biriyiz. Ancak herkes takdir edecektir ki seçim dönemleri farklı çalışmaları da beraberinde getiriyor. Önümüzde de önemli bir genel seçim var. Bizde bu seçimlere yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kampanyalar başladığında herkes görecek ki Saadet Partisi bütün kampanya sürecinde çok etkili olacak ve gündeme damgasını vuracak” şeklinde konuştu.

 
Oy oranımız iki haneli olacak
Kimseyi ötekileştiremeyeceklerini söyleyen ve Saadet Partisi’nin mecliste çoğunluğu sağlayacağını belirten Gürlü, “Milletimiz bizi seviyor ve bu sevgide görülüyor ki önümüzdeki seçimlerde kritik eşiği aşıp oya dönüşecek. Milletimizin bize vereceği desteğe inanarak söylüyorum ki sonuçlar açıklandığında oy oranımız iki haneli olacak. Gönül ister ki üç haneli olsun. Çünkü biz, hiçbir kardeşimizi ama istisnasız hiçbir kardeşimizi vazgeçilecek, ötelenecek ve ötekileştirilecek biri olarak görmedik, göremeyiz. Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi mecliste çoğunluk olacak. Hükümeti kuracak ve Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya idealleri doğrultusunda zaman kaybetmeden çalışmalara başlayacak. Biz geçmişte efsanevi hizmetlere imza attık. İktidara geldiğimizde destanlar yazmaya, kaldığımız yerden, devam edeceğiz. Biz kimseye geçmişimizi pazarlıyor değiliz. Başarılı geçmişimizden aldığımız güç ve tecrübe ile geleceği vaad ediyoruz” dedi.

 
Kapımızda gönlümüzde açık

 

Konuşmasında merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ı da yad eden Gürlü Erbakan’ın yolundan yürümek isteyenlere kapılarının açık olduğunu söyleyerek, “Erbakan Haftası vesilesiyle merhum liderimiz Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’a da değinmek istiyorum. Memnuniyetle gördük ki Hocamıza karşı olan sevgi evlerden, sokaklardan taşmakla kalmadı. Ülke sınırlarını da aştı. Merhum liderimiz insanlık için ama öncelikle İslam Alemi için çok büyük bir şanstı. Bu milletin kendi öz değerleri, tarihi, ruhu adeta Hocamızda ete kemiğe bürünmüştü. Vefatının üstünden 4 koca yıl geçmesine rağmen ona olan sevgi azalmadı, arttı. Bizlerde bugün onun fikirlerinin mirasçıları olarak yolunu sürdürme gayreti içerisindeyiz. Bugün kim Erbakan Hoca haklıydı diyorsa, Erbakan’ın yolundan yürümek istiyorsa bilsin ki  onun yolu Saadet Partisi’dir. Bu yolda, onun ilkeleriyle yürümek isteyenlere kapımız da gönlümüz de sonuna kadar açıktır” şeklinde konuştu.

 

Muhammet Gürlü konuşmasını Çanakkale Şehitlerini de hürmetle anarak sonlandırdı.

📆 21 Mart 2015 Cumartesi 11:33   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR