MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Guvenle Yenilen: Kisiye ozel saglikli yasam programı
Guvenle Yenilen: Kisiye ozel saglikli yasam programı

Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü, kişiye özel sağlıklı yaşam programı ‘Güvenle Yenilen’i başlattı

GÜVEN ÇAYYOLU SAĞLIK KAMPÜSÜ TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYOR

Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü içerisinde hizmet veren Güven Yaşam; kişinin ruhen, bedenen ve zihnen iyi hissetmesini sağlayarak hayat kalitesini iyileştirebilmesi ve sağlıklı davranışlar kazanması için kişiye özel yaşam destek programları uygulamasını başlattı. Türkiye’de bir ilk olan program sayesinde birey sağlıksız davranışlarını fark edip değiştiriyor, sağlıklı bir yaşam için doğru seçimler yapıyor.

 

Güvenle Yenilen Programı, bireylerin sağlıklı yaşam davranışları konusunda farkındalık kazanmasını amaçlıyor. Bedensel, ruhsal ve sosyal yönden bütünsel bir iyilik programı olan Güvenle Yenilen; herkes için koruyucu ve tedavi edici bir yapı oluşturuyor. Güven Yaşam’a gelen bireyler, check-up’tan geçirildikten sonra, 3 günlük kişisel bir programa başlıyor. Program İç hastalıkları uzmanı, sağlıklı yaşam aile danışmanı, psikiyatrist, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, G4 Personal Trainer, nefes terapisti, müzik, sanat ergoterapisti, yoga/meditasyon uzmanı, SPA danışmanı ve yemek hazırlama uzmanı eşliğinde yapılıyor.

“Güvenle Yenilen Programı, sağlıklı beden, beyin ve ruh bütünlüğüne uygun düşünce, duygu ve davranışlar kazanmanıza yardımcı oluyor; iyilik hali hissetmenizi sağlıyor. Sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve zihin-beden terapileriyle, motivasyonunuzu artırarak, stresle baş edebilmeniz için destek olmayı hedefliyor. Ayrıca program sonrasında, 3 aylık bir kontrol süresi bulunuyor. ‘Güvenle Yenilen’ sayesinde kişinin motivasyon ve özdeğeri güçleniyor” açıklamasında bulunan Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Banu Küçükel, bu süreçte birey ve ailesinin yaşam tarzı değişikliklerine uyum sağlamasına da yardım edilip, uyumsuzlukların önlendiğini aktardı. Kişiye özel programların uygulanma biçimi ve içerikleri bakımından Türkiye’de bir ilk olduğunun altını çizen Küçükel, “Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü’nde hayata geçirdiğimiz destek programları Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Büyük hastalıklar atlatmış, sosyal hayata dönüşte bedenen ve ruhen desteğe ihtiyacı olan kişiler ve onların aileleri için yeni bir yaşam haritası çıkarıyoruz. Sağlıklı olup bu sağlıklı hali korumak ve yaşam kalitesini yükseltmek isteyen bireyler için hazırladığımız destek programları ise uzmanlarımız tarafından kişinin ihtiyaçlarına uygun bir biçimde şekillendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Kişiye özel sağlıklı yaşam destek programları

Kişiye özel sağlıklı yaşam destek programı ile sağlıklı seçimler yapmayı bir yaşam biçimi haline getirmek amaçlanıyor. Destek programı vücut analiziyle başlıyor. Ardından uzman klinik psikolog, kişinin son 1 yıldaki yaşamını değerlendireceği bir test uyguluyor. Gerekli görülen durumlarda efor testi uygulanıyor. 3 gün süren ‘Güvenle Yenilenin’ programının şekillenmesinde söz konusu test sonuçları büyük rol oynuyor. Sonuçlara göre diyetisyen kontrolünde beslenme programı oluşturuluyor. Ayrıca tüm sonuçlar konsey tarafından incelenip kişinin fiziksel, psikolojik ve beslenme sorunları masaya yatırılıp yeni bir yol haritası çıkarılıyor.

Programda bireyin kişisel bakımında ve yaşamında sorumluluk alarak sağlıksız davranışlarını fark edip değiştirmesi, tedavi süresinde ve sonrasında psikososyal yönden de güçlendirilmesi sağlanıyor. ‘Güvenle Yenilenin’ programı ile kişiye özel beslenme düzeni oluşturuluyor, psikolojik destek, fizyoterapist eşliğinde aktivite, nefes terapi, refleksoloji, yoga, meditasyon ve yine kişiye özel spor programı ile büsbütün bir ‘yenilenme’ gerçekleşiyor.

İnsanın iyileşme gücünü harekete geçiren unsurların başında sevgi ve güvenin geldiğine olan inancıyla Güven Hayat, yaşamınızı yönlendirmede korku yerine sevgiyi öne çıkarmayı vaat ediyor.

📆 07 Ekim 2016 Cuma 10:29   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR