MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Sancaktepe, Toplum » Hak Sahipleri Yıllardır Bekledikleri Tapularına Kavuştu
Hak Sahipleri Yıllardır Bekledikleri Tapularına Kavuştu

Sancaktepe Belediyesi, yıllardır tapularını bekleyen arsa maliklerine tapularını dağıttı. Sancaktepe’de yapılan en kapsamlı uygulama olduğunu söyleyen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İlk etapta 66 yer maliki imarlı ifrazlı tapularına kavuştuğunu söyledi.
Sancaktepe İlçesi Osmangazi ve Abdurrahmangazi Mahallelerinde mülkiyeti maliye hazinesine ait olup üzerinde bina olan parsellerin tapuları, 4706 sayılı yasa kapsamında Milli Emlak Müdürlüğü ve Sancaktepe Belediyesi işbirliği ile verilmeye başlandı. Samandıra Kültür Merkezi’nde 1 Aralık Pazar günü gerçekleşen tapu dağıtım törenine Belediye Başkanı İsmail Erdem, Bölge Milletvekili Belma Satır, Tapu Sicil Müdürü, teknik personeller ile vatandaşlar katıldı.
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, uygulamanın Sancaktepe’de yapılan en kapsamlı uygulama olduğunu söyledi. Konuyla ilgili vatandaşlara bilgi veren Başkan İsmail Erdem, Sancaktepe’de planların tamamlanmasıyla birlikte, bazı bölgelerdeki gecekondu görüntüsünün sona ereceğini belirtti.
Milli Emlak parselleri ile ilgili tapu çalışmalarının 2009 yerel seçimden hemen sonra başladığını ve 2011 yılından itibaren tapular verilmeye devam edildiğini belirten İsmail Erdem, “ Biz 2009 yerel seçimlerinde imar sorununu çözeceğimizi belirttik. Bu yüzden öncelikle ilk iş olarak Sancaktepe’nin imar planlarını tamamladık. Devletimiz, 2B arazilerinin vatandaşlara satışı konusunu başlattı. İlçemizde bu şekilde bin 560 parsel bulunuyor. Ayrıca Milli Emlak’a ait 1345 adet yer mevcut. Bir de belediyemize ait bin 300 adet parsel var bunlarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Başkan Erdem, bugün itibari ile Milli Emlak’a ait Sancaktepe’deki tüm arsaların işlemlerinin Ankara ayağında her şeyin tamamladığını belirterek, “ Osmangazi ve Abdurrahmangazi Mahallerindeki çalışmalar sonucunda bugün tapu dağıtım işlemini gerçekleştiriyoruz. Yapılan çalışmalarımız kapsamında ilk etapta 66 yer maliki imarlı ifrazlı tapularına kavuştu” diye konuştu.
Diğer Mahallelerdeki milli emlak parselleri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Erdem, “Bin 62 adet taşınmazın maliye bakanlığından onayı gelmiş olup dosyaların İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü’nde kontrolleri yapılmaktadır” şeklinde konuştu. Erdem: “Yıllardır vatandaşların yaşadığı soruna çözüm getirmek için uğraşlarımız devam ediyor. Bu çalışmalarda emeği geçen bölge milletvekilleri, bakanlık personeli ve belediye personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Tapu dağım töreni, vatandaşların soruları sonrası tapu sahiplerine tapu teslimi ile sona erdi. Konu ile düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, arsalarının tapularını almanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek Belediye Başkan İsmail Erdem’e teşekkürlerini iletti.
İSTANBUL (İHA) –

Etiketler: ,
📆 02 Aralık 2013 Pazartesi 14:56   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR