MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Manşet, Toplum, Tuzla » Halk Meclisi’nden Hizmet Müjdesi Çıktı
Halk Meclisi’nden Hizmet Müjdesi Çıktı

 Halk Meclisi’nden Hizmet Müjdesi Çıktı
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kadastral davası süren Mimarsinan Mahallesi 726 parseldeki alanın asfaltlanacağını, altyapı ve aydınlatma eksiğinin giderileceğini, mezarlık altındaki alana içinde açık hava düğünlerine de imkan sağlayacak şekilde 2 park ve spor tesisi yapacaklarını müjdeledi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Mimarsinan Mahallesi sakinleriyle Halk Meclisi toplantısında bir araya geldi. Mimarsinan Mahallesi Semt Konağı’nda düzenlenen toplantıya Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk ve Serhan Kural, birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yapılan, yapımı devam eden hizmetler ve projeleri hakkında slayt sunumu eşliğinde detaylı bilgi verdi. İlçenin her noktasında aynı sorumluluk ve hassasiyetle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yazıcı, “Mimarsinan Mahallesi, İstanbul’un sınırını oluşturan bir yerleşim bölgesi ama İstanbul’un merkezinde şehircilik standardı adına ne varsa, buraya da o hizmetleri sunuyoruz. İstanbul’un en ucundayız ama bu mesafeyi hizmetlerimizle ortadan kaldırıyoruz” dedi.

ŞİFA AVM, Sosyal Sorumluluk Projesidir
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Mimarsinan Mahallesi’nde altyapı ve üstyapı hizmetlerinin sürdüğünü ama mahalleye sosyal anlamda yapacakları en önemli çalışmanın ŞİFA AVM projesi olduğunu söyledi. Başkan Yazıcı, bu projenin bir ticari yapı değil sosyal alan ihtiyacını karşılayacağına değindi.

726 Parsele Yargı Süreci Nedeniyle Hizmet Getiremedik
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bir soru üzerine Mimarsinan Mahallesi 726 parseldeki yargı süreci hakkında bilgi verdi. Söz konusu alanda 60 yıllık yargı sürecinin devam ettiğini belirten Başkan Yazıcı, “Bugün kayıtlara baktığınızda 726 parselin tapu kayıt hanesi boş gözüküyor. Yargı süreci devam ediyor. Yargıda devam eden bir konuda hiç kimsenin bir şey yapması söz konusu olamaz” dedi.
Yargı sürecinin bazı kaynaklar tarafından kasıtlı olarak yanlış yorumlandığını belirten Başkan Yazıcı, “Yargı süreci devam ettiği için 726 parsele hizmet sunamıyoruz. Tapusu olmayan yere asfalt yapamayız, çivi bile çakamayız. Bunu bilinçli olarak farklı yönlere çekmek isteyenler var. Bazı dönemlerde ‘726 parseldeki evler yıkıldı, yıkılacak, yıkılıyor’ şeklinde dedikodular çıkarılıyor. Bazen de “Burası birilerine peşkeş çekilecek. O aldı, bu aldı” deniliyor. Bu dedikodular, yargı süreci nedeniyle hizmet getiremediğimiz için çıkarılıyor. Size gelip ‘Ben buradaki sorunu çözerim’ diyen de yalan söylüyor” şeklinde konuştu.

726 Parselde Yapılacak Hizmetler
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ekip arkadaşlarına verdiği “Bu dedikoduları kesmenin tek yolu hizmettir. Biz de bir risk alıyoruz. Arkadaşlar yarın bu alana girip çalışmaya başlıyorsunuz” talimatı, salonda coşkuyla alkışlandı. Başkan Yazıcı, bu alanda yapacakları çalışmaları ise şu şekilde müjdeledi: “726 parselde altyapı ile ilgili eksikleri gidereceğiz. Bordür ve yolları yapacağız. Aydınlatma ile ilgili eksikleri ortadan kaldıracağız. Bu bölgede kır düğünleri tercih ediliyor. Mezarlık altında 2 park yapacağız ve bu parklar içinde açık hava düğünleri yapılabilecek şekilde düzenlenecek. Ayrıca buraya spor tesisi de yapacağız”

Tuzla Belediyesi Sizin
Vatandaşlara “Tuzla Belediyesi sizin” mesajını veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Ben sizin adınıza bu işi yapıyorum. Seçimde verdiğiniz yetkiyle çalışıyorum. Seçim zamanı dediğim gibi ben şehrinizde belediye başkanı değil, evinizde ailenizden biri, aile reisiniz gibi olmak istiyorum” ifadesini kullandı.

📆 09 Eylül 2013 Pazartesi 14:51   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR