MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » HAYVAN HAKLARI GÜNÜ’NDE KUTUPLARDA YAŞAM VE HAYVAN FİGÜRLERİ SERGİSİ
HAYVAN HAKLARI GÜNÜ’NDE KUTUPLARDA YAŞAM VE HAYVAN FİGÜRLERİ SERGİSİ

Kartal Belediyesi, Özel Kıraç okulları ile birlikte 4 Ekim Hayvan Hakları Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Özel Kıraç okulları ile birlikte  Hayvan Hakları Günü’nü kutlamak ve buna dikkat çekmek için öğrencilerin hayvanlarla ilgili resmettikleri serginin açılışını gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi Fuaye alanında yapılan serginin açılışına Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Cengiz Türkmen, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, okul öğretmenleri, öğrenciler ve Kartal Belediyesi personeli katıldı. Sergi sırasında beste ve güftesi okul öğretmeni Sena Baran’a ait olan çevre temalı şarkılar öğrenciler tarafından seslendirildi

Serginin açılışını gerçekleştiren Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Sevgili öğrenciler, öncelikle seslendirdiğiniz birbirinden güzel eserler için sizleri tebrik ediyorum. Anlamlı ve güzel şarkılarla hem bizleri dinlendirdiniz hem de çok önemli mesajlar verdiniz. Şarkılarla ağaçları, çevreyi ve ekosistemi dramatize etmeniz çok etkileyiciydi. Hem sizlere hem sizleri yetiştiren aileleriniz ve öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal Belediyesi ve Kıraç Okulları’nın beraber gerçekleştirdiği bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu tarz başarılı çalışmaların devamını diliyorum.”

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars da yaptığı konuşmada Hayvan Koruma Birliği ile alakalı bilgiler vererek şunları ifade etti: “Hayvan Koruma Birliği; hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve onların daha iyi koşullarda beslenmelerini ve barınmalarını sağlamak amacıyla kuruldu. Bu kurum bilinen ilk hayvan koruma kurumudur. Aynı amaçla Hollanda’da ‘Dünya Hayvanlarını Koruma Federasyonu’ kuruldu ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ilan edildi. Biz de insanı, doğayı ve hayvanları önceleyerek başarılı çalışmalara imza atan bir belediye olarak her yıl 4 Ekim’de Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyoruz.”

 

Hayvan Hakları Günü’nü kutlamak ve buna dikkat çekmek için öğrencilerin hayvanlarla ilgili  resmettikleri ‘Kutuplarda Yaşam ve Hayvan Figürleri Sergisi’ 05.10. 2017 Perşembe günü saat 17.00’a kadar Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda ziyaretçilerini bekliyor.

Galeri
📆 03 Ekim 2017 Salı 11:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR