MENÜ ☰
.
Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Politika, Toplum » Hüsnü Süslü projelerini açıkladı
Hüsnü Süslü projelerini açıkladı

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Hüsnü Süslü “Daha güçlü Kartal için; Farkındalık yaratarak geliyoruz” sloganı Kartal Şadırvan Restauratn’ta düzenlediği organizasyonda kalabalık bir topluluk karşısında  Kartal’a ilişkin projelerini açıkladı.
Şadırvan Restaurantı dolduran Patililerin alkışları ve tezahuratları eşliğinde salona giren HüsnübvSüslü yaptığı konuşmada;

husnu-suslu-tanitim-tolanti
HEM KARTAL’I HEM DE İSTANBUL’U ALACAĞIZ
29 Mart 2014 te muhtemeldir ki ülke kaderine yön verecek bir seçim yaşayacağız. Bu 11 yıldır ülkeyi yöneten, ülkenin temel taşları ve cumhuriyet değerlerini alt üst eden zihniyetin iktidardan gönderilmesinin kapısının aralanacağı bir seçim olacaktır. İnanıyorum ki bizler hem Kartal’ı hem de İstanbul’u alarak bu uzun iktidar yürüyüşünün meşalesini en önde taşıyan ilçe olacağız. Halka yakın iktidarı Kartal da kuracağız, İstanbul da kuracağız ve nihayetinde Sayın Kemal Kılıçtadaroğlu’nu 2015 genel seçimlerinde başbakan yapacağız. Partimizde son dönemlerde yaşanan hareketlilik ve çekim merkezi olması bunun en güzel göstergesidir.
TÜRKİYE SÜREKLİ KÖTÜYE GİDİYOR, DİKTATÖRLÜK İLE YÖNETİLİYORUZ
Türkiye zor günler geçiriyor. Ülkemizi 11 yıldız aynı siyasi parti, aynı siyasi anlayış yönetiyor ama ülkemizde ekonomi, kötüye gidiyor. Cari açık had safhada. İMF raporlarında 2013 ilk 9 ayındaki verilere göre 60.7 milyar dolar/yıl ile ilk 5 te; 2014 te ilk 4 te olacağız. 2013 itibarı ile dış borç stoku 367 milyar dolar( % 9 artış); özel sektörün payı 252 milyar dolar. Üretim neredeyse durdu. İşsizlik çok çok arttı. Toplumun tepkisini azaltmak için geleceğin hayallerini satmaya başladılar. Ama hemen bugün gerçekleştirilebilecek hiçbir demokratik adımı da atma niyetini göstermemektedirler. Yasaklamalar ve askeri vesayetten kalan yasaları ‘’biz koymadık ki kaldıralım’’ tarzı akla ve mantığa uymayan gerekçeler ile savunmaktadırlar. Toplumsal gerilim kontrol edilmez hale geldi. En ufak bir toplumsal tepkiye gaz, su , sopa , gözaltı, tutuklama, işkence , baskı, zulüm ve ölümle karşılık veriliyor. Tek kişi diktatörlüğü yaşıyoruz. Eğitimimiz iflas etti. Sağlıkçıyım, hekimim, meslek yaşamımızda böylesine bir curcuna görmedik. Satılacak bir şey kalmadı, üstelik dış politikada da yalnızlaştık. Orada da sıkışmışlığımızı baskı, zor ve savaşla aşmaya çalışıyoruz. Sıfır sorunlu dış politikadan, sıfır komşu noktasına geldik.

suslu-tanıtım-3
BU TOPLUMUN CHP’NİN İKTİDARINA İHTİYACI VAR
Bu gidişe bir yerlerden dur demek, neoliberal politikalar yerine istihdam yaratan, üretken, demokrasiye kurumsallaştıran, halkımızı mutlu ve refah kılan, eşitlikçi, adaletçi, özgürlükçü politikalar getirmek, uygulamalar gerekiyor. Bu toplumun CHP’nin iktidarına ihtiyacı var; bizler bu iktidarın yolunu yerel politikalar ile açacağız. Halka dokunan; sivil toplum kuruluşlarını( dernekler, odalar, birlikler) dikkate alan, onlarla birlikte yöneten bir belediyecilik anlayışını yerleştireceğiz.
DEMOKRASİ İÇİN ÖN SEÇİM YAPILMASINDAN YANAYIM
Çalışmalarımızdan , anlayışlarımızdan hemen görülebilir ve çıkarılabilir ki, yerel yönetimleri yerel iktidar odağı olarak değil, yerel demokrasi odağı olarak gördüğümüzü öncelikli olarak belirtmeliyim. Hal böyle olunca, partimizin hatta tüm partilerin küçükten büyüğe tüm görevlere partililerin daha da genişletirsek yurttaşların katıldığı ön seçimlere getirilmesinden yanayım, yürekten istiyorum. Vatandaşı yönetecekleri vatandaşın seçmelidir. Örneğin; Kartal da 485 bin nüfus ,315 bin seçmen var. Partimizin üye sayısı 12 bin. Partimize oy veren insan sayısı 100 bin lerde . Bu kadar insan kendi içinden yöneticilerini özgürce, kendi iradesiyle, daha sonrada hesap soracağı şekilde neden seçmemeli? Demokrasi böyle yerleşir, yayılır, özgür kent ve kentli böyle yaratılır. Örgütümüz ile birlikte ve onların önderliğinde çalışmak esas ilkemizdir. İlçe yönetimlerimiz bizim için amir kurumlarımızdır. İlke olarak birlikte, omuz omuza çalışmak esastır. Asla ayrılıklara ve küskünlüklere yol açmayacağız.
DAHA İYİ YAŞANABİLİR GELİŞMİŞ BİR KARTAL HEDEFİM VAR
Neden Kartal ? Büyüdüğümüz , yetiştiğimiz, bütün ailemizin yaşadığı, havasını soluduğumuz yer Kartal. Buraya borçluyuz. Daha iyi daha yaşanabilir, daha gelişmiş bir Kartal hedefliyorum. Belediye Başkanlığının tümüyle bir uyumlu ekip işi olduğuna inandığımdan; son derece kaliteli, bilgi birikimli bir ekiple çalışıyoruz.
Kartalda tükenmişliğin hızla ilerlediğini söylemek gerekir. Bunlar durmadan yükselen binalar, beton yığınları, yok edilen yeşil alanlardır. Pendik ten Kartala girdiğinizde minübüs yolunun sağ yanına bir bakın. Dev gibi panolar, Eczacıbaşının o güzel zeytinlik arazisi, Yunus çimento fabrikasının tarihi nitelikli bacası artık yok. Şimdiden insan boğulduğunu hissediyor. Bizi biz yapan değerlerimiz yitiriliyor. Zemini en sağlam olan alanlar dahi, rant uğruna doğal afet alanları ilan ediliyor. İnsanlarımızın geleceği belirsizliğe bırakılıyor.
KARTAL’I BİR YILDIZ KENT YAPACAĞIZ
Çalışma anlayış ve ilkelerimizi, e-belediye, yeşil belediyeye dönüşüm manifestomuzu hazırladık. Bunları ve Kartal için ekibimizle uzunca bir süredir üzerilerinde uğraştığımız projelerimizi de inşallah adaylığımız kesinleştikten sonra sunacağım. Sloganımız şudur : Kartal’ı bir yıldız kent yapacağız. Kartal önceden bir işçi, emekçi, memur kentiydi. Neoliberal politikalar Kartalın rengini soluklaştırdı. Kartal’a hızla bir kimlik gerek. Bunu bizim yaratacağımıza inanıyorum. Kartalı demokratik özgür bir kent yapacağız. Bunun için öncelikle geleneksel belediyeden e-belediyeye, yeşil belediyeye dönüşümü gerçekleştireceğiz.
– 7 gün 24 saat kesintisiz, sürekli , nitelikli saydam yönetim, çalışma
– Mahalle ve mahalleli dostu
– Gençlik gelecek , gelişim dostu
– Eğitim, emekçi, engelli dostu
– İnsan iletişimi, istihdam dostu
– Kent yaşamını ilgilendiren tüm kararlarda özgür kentlinin katılımı
– Yatırım ve hizmetlerin adil ve dengeli paylaşımı
– Kirlenmeyi kaynağından önleme
– Sürdürülebilir ekonomik , sosyal gelişme
GÜCÜMÜZÜ ATATÜRK’TEN, PARTİMİZDEN VE KARTALLILARA OLAN SEVGİMİZDEN ALIYORUZ
Gücümüzü partimizin kurucusu Atatürk’ten , partimizin ilkelerinden, Kartallılara olan ve Kartal’a olan sevgimizden alıyoruz. Sorumluluğumuz da bunlaradır.
İlk Belediye Reisimiz Yasin Ağa dan bugüne kadar Kartal’ımıza hizmet vermiş, emeği geçmiş tüm Başkan, Meclis üyesi, Belediye çalışmaları hasılı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Aday adayı tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Ülkemi ve Kartal’ı seviyorum dedi ve konuşmasını tamamladı.
Agon dans ekibide yaptığı gösterilerle geceye renk kattı.

Galeri
📆 04 Kasım 2013 Pazartesi 09:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR