MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Toplum » İBB’nin Kurban Bayramı hazırlıkları sürüyor
İBB’nin Kurban Bayramı hazırlıkları sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi modern donanımlara sahip kesim yerleriyle İstanbullulara kurban bayramı süresince hizmet verecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Veteriner Hizmetler Müdürlüğü, modern donanımlara sahip kesim yerleriyle İstanbullulara kurban bayramı süresince hizmet verecek.
İl Kurban Hizmetleri Komisyonu kararıyla 01 Ekim 2013 tarihinden itibaren İstanbul’a kurbanlık hayvan girişi başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurbanlıkların satış ve kesimi için modern donanımlara sahip kesim yerleri ile İstanbullulara Kurban Bayramı süresince hizmet verecek.
İstanbul Valiliği Kurban Hizmetler Komisyonunun 2013 yılında almış olduğu kararlar doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetler Müdürlüğü İstanbullulara Kurban Bayramı süresince hizmet verecek.
Modern ve donanımlı satış ve kesim yerleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında kurban almak ve kurbanı kesmek için Alibeyköy Baraj yolu üzerine kurulan modern donanımlı kesim yeri ile birlikte bu yıl Başakşehir ve Ataşehir ilçelerinde de İstanbullulara hizmet verilecek.
Kurban satış ve kesim alanları her türlü sosyal donatıya sahip
Kurban satış ve kesim tesisleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen alanlar üzerine kuruldu. Tesislerde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sosyal donatıya sahip. Otopark, cafe, tuvalet, duşlar, ofisler İstanbullulara daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için tasarlandı. Oluşturulan kurban satış ve kesim yeri önümüzdeki yıllarda diğer ilçelerde de yaygınlaştırılarak, kurban hizmetlerinde ve kesiminde kalite arttırılmış olacak.
Kurban Bayramı süresince Veteriner hekim ve zabıta memurlarından oluşturulan 5 denetim ekibi Denetimlerini sürdürecek. Kurban alımı ve kesimi ile ilgili pratik bilgiler içeren kurban kitapçığından 5 bin adet İstanbullulara dağıtılacak.
İBB Veteriner Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, bu yıl Alibeyköy Kurban Satış ve Kesim Yerinde 51 çadırlı 390 küçükbaş, bin 428 büyükbaş hayvan kapasiteli satış ve 2 büyükbaş, 1 küçükbaş kesimhanesiyle hizmet verecek.
Ataşehir Kurban Satış ve Kesim Yeri: 29 çadırlı 986 küçükbaş, 780 büyükbaş hayvan kapasiteli satış ve 2 büyükbaş, 1 küçükbaş kesimhanesiyle hizmet verecek.
Başakşehir Kurban Satış ve Kesim Yeri: 98 çadırlı bin 40 küçükbaş 3 bin 60 büyükbaş hayvan kapasiteli satış ve 4 büyükbaş, 1 küçükbaş kesimhanesiyle hizmet verecek.
İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü kaçabilecek hayvanların yakalanması ile ilgili hayvan yakalama ekipleri de oluşturuldu.
Müracaat ve Şikâyetler 153’e
Vatandaşlar konuyla ilgili her türlü müracaat ve şikâyetleri için Alo 153’ü arayabilecek. Hayvanları kaçan vatandaşların 153 Beyaz Masa’yı aramaları halinde de görevli ekiplerce müdahale edilecek.

 

Etiketler: , ,
📆 28 Eylül 2013 Cumartesi 10:57   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR