MENÜ ☰
.
Şubat 2024
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı Tuzla’da Gerçekleştirildi
İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı Tuzla’da Gerçekleştirildi

Tuzla Belediyesi ve Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı tarafından desteklenen İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı, Piri Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan çalıştaya Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve teknolojik gelişmelere meraklı kişiler izleyici olarak katıldı. Çalıştayın başkanlığını Piri Reis Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Oktay Alnıak yürüttü.
Genç bilim insanlarını ve öğrencileri teknik konularda çalışmaya, teknolojiyi geliştirmeye teşvik etmek ve bilim insanları arasında kaynaştırmayı amaçlayan çalıştayda endüstri 4.0, enerji, fen bilimleri, denizcilik, ileri teknolojiler konularında 15 konferans yapıldı ve 35 bildiri sunuldu. Profesör ve doçent düzeyinde 50 akademisyen en yeni çalışmalarıyla faaliyete katıldı.

Tuzla’ya Temel Bilimler Üniversitesi’ni Kazandıracağız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı Başkanı olarak katılımcılara seslendi. Başkan Yazıcı, “Bilim ve teknolojinin tartışıldığı çalıştaylar ve toplantılar, ülke ve millet olarak belki geç başladığımız bir yarışta inşallah arayı kapatacak olan güzel bir çalışma olacaktır. Bilime, teknolojiye ve bunu üreten kişilere destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Ne kadar gelişirsek gelişelim, hangi sırada olursak olalım gelişmiş ülkelerin seviyesine çıkabilmek için bilimde, teknolojide eğer bir şeyler yapamazsak bir noktaya gelmemizin mümkün olmadığını ve yarışı kazanamayacağımızı hep beraber biliyoruz. Bu yarışta yer alabilmek için bilim adamlarına, mühendislere ve temel bilimlere ihtiyacımız var. Bu nedenle Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı’nı kurduk ve Tuzla’ya Temel Bilimler Üniversitesi kazandırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.
Bilginin çok kısa sürede eskidiğine dikkat çeken Başkan Yazıcı, “Ürüne dönüşmeyen bilim ve teknoloji varsa yarışta geri kalırız” vurgusunda bulundu. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, çalıştaya katkılarından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya plaket vererek teşekkür etti.
İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı’nda katılımcıların konuşma notları ve bildirileri bir raporla üniversitelere ve ilgili makamlara bilgi amaçlı sunulacak. Çalıştay Sonuçları ve Bildiri Kitabı, önümüzdeki ay dağıtılacak.

📆 25 Ekim 2017 Çarşamba 15:38   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR