MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Manşet, Şile, Toplum » Işık Üniversitesi’nden Lise Öğrencileri için Yaz Okulu
Işık Üniversitesi’nden Lise Öğrencileri için Yaz Okulu

Işık Üniversitesi’nden Lise Öğrencileri için  Yaz Okulu  Üniversite Deneyim Programı

Üniversite ortamını daha yakından tanımak isteyen lise 9, 10, 11 ve 12 Sınıf öğrencilerine, üniversite deneyimini yaşatacak Işık Üniversitesi Lise Yaz Okulu; Aktiviteli ve Kredi Ders Ağırlıklı olmak üzere 2 ayrı program uyguluyor.

 
Mezuniyete bir adım önde başlıyorlar!
Kredili Lise Yaz Okulu programı kapsamında lise öğrencilerine; fen bilimlerinden sanata, mühendislikten mimarlığa, idari bilimlerden sosyal bilimlere, dil eğitiminden mesleklere, spordan kültür gezilerine uzanan zengin bir içerik sunuluyor.
Her dersin 1 kredi sayıldığı ve İngilizce yabancı dil eğitimleri ile birlikte ilave 2 dersi alarak, toplam 3 krediyi tamamlayan, lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin Kredili Lise Yaz Okulu programında aldıkları dersler, LYS Yerleştirmede Işık Üniversitesinin herhangi bir programına kaydolduklarında, mezuniyet kredilerine sayılıyor.
Adaylar, isteklerine göre seçtikleri Mühendislik, Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık ve Tasarım, Güzel Sanatlar Fakültesi dersleri dışındaki zamanlarını çeşitli etkinlikler, geziler, futbol, voleybol, bisiklet, fitness, plaj voleybolu, tenis, satranç, müzik ve dans gibi aktivitelerle değerlendiriyor.

 
Sanat ve Spor dolu bir Yaz!
Aktivite Ağırlıklı Lise Yaz Okulu programı kapsamında ise; lise öğrencilerine; futbol, basketbol, voleybol, Amerikan futbolu, masa tenisi, bisiklet, beach voleybol, tenis, yüzme gibi alternatif spor seçeneklerinden, İngilizce dil eğitimine, dans, halk oyunları, resim, perküsyon, fotoğrafçılık gibi kişisel gelişim ve sertifika programlarına uzanan zengin bir seçenek sunuluyor.
Aktivite Ağırlıklı Lise Yaz Okulu programında aktivitelerin ve derslerin yanı sıra seviyelerine göre İngilizce yabancı dil eğitimi veriliyor.

Kredili ve Aktivite Ağırlıklı Lise Yaz Okulu,
2014 Yaz Döneminde 14 günden oluşan programlar halinde, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında olmak üzere 3 dönemden oluşuyor.
* 27 Haziran – 10 Temmuz 1. Dönem
* 13 Temmuz – 26 Temmuz 2. Dönem
* 4 Ağustos – 17 Ağustos 3. Dönem

Kişisel Gelişim ve Atölye Dersleriyle İnteraktif Bir Eğitim Ortamı
Işık Üniversitesi Lise Yaz Okulu programı öğrencilerinin; güçlü ve gelişime açık yetilerine odaklanarak yaratıcı potansiyellerini açığa çıkarabilecekleri, kişisel gelişim programları ve atölye dersleri veriliyor.
Işık Üniversitesi Lise Yaz Okulu öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını arttırmak amacıyla,  sanatsal ve kültürel etkinliklerle tanıştırarak, atölye çalışmalarında, gözlemlerini kendi yaratıcılıkları ile buluşturmaları için interaktif bir eğitim ortamı sağlanıyor. Kişisel Gelişim ve Atölye Çalışmaları kapsamında; Dans, Halk Oyunları, Resim, Perküsyon, Fotoğrafçılık, Seminerler, Amerikan Futbolu, Futbol, Basketbol, Yüzme, Voleybol, Masa Tenisi gibi etkinliklerin yanı sıra;  Işık Kampta bir gece geçirecekleri izci günüyle gençlere kendi kendine yetme ve doğada hayatta kalma eğitimi vererek, karakter ve fiziksel gelişimleri destekleniyor.

 
Öğrencilerin Sağlığı Garantide
Işık Üniversitesi Lise Yaz Okulu kapsamında 2 hafta Şile Kampüsünde konaklayacak olan öğrencilerin Acil Yardım Sigortaları yapılıyor. Kampüste yaşanabilecek acil sağlık müdahaleleri için Işık Üniversitesi ve Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri işbirliği ile acil durumlarda ilk müdahaleyi yapabilecek donanıma sahip, 7 gün 24 saat hizmet veren Sağlık Merkezi bulunuyor.  Ayrıca acil vakalar için ambulans hizmeti de sunuluyor.
Işık Üniversitesi’ndeki spor tesisleri öğrencilerin uzun saatlerini geçirdikleri mekanlar
Spor, Işık Üniversitesi’nde takım oyunu alışkanlığı kazanmanın, dostça rekabetin yaşandığı bir ortamda kendini keşfetmenin önemli bir parçasını oluşturuyor. Yaz Okulu kapsamında öğrencilerin birbirleriyle iletişimlerini güçlendirici sportif faaliyetler düzenleniyor. Şile Kampüsünde, öğrencilerin yararlanması için açık ve kapalı birçok spor tesisi bulunuyor. Öğrenciler; spor salonunun içinde voleybol, basketbol, masa tenisi, bilardo, fitness gibi aktivitelerde bulunabiliyorlar. Ayrıca halı saha, tenis sahası, basketbol, voleybol ve plaj voleybolu sahalarında da sportif aktivitelerini yapabiliyorlar.
Plaj Voleybolu Şile Kampüsünün değişmez sporlarından
Öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayan Işık Üniversitesi Yaz Okulu programında öğrenciler kampüsün plajında spor yaparak eğleniyor. Öğrencilerin bireysel ve toplumsal gelişimleri için hazırlanan Plaj Voleybolu etkinliği ile takım oyunu oynama becerileri geliştirilirken ve yardımlaşmayı da eğlenerek öğrenmeleri sağlanıyor.

 
Doğa Yürüyüşü ile Şile’ye Keşif
Doğa Yürüyüşü Şile çevresini keşfetmenin en güzel yollarından biri. Lise Yaz Okulu Programı kapsamında organize edilen doğa yürüyüşü etkinliğiyle öğrenciler, Şile çevresindeki ormanların, şelalelerin, mağaraların, fosillerin, nadir yetişen bitkilerin içinde doğayla bütünleşme fırsatı yakalıyor.
Işık Üniversitesi Lise Yaz Okulu Uluslararasına açılıyor
Işık Üniversitesi Lise Yaz Okulu projesi kapsamında 2013 yılında Şile Kampüsünde üç ayrı programda düzenlenen Uluslararası Yaz Okulu düzenledi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Lise Yaz Okulu, öğrencilere kültürlerarası paylaşım ve sosyal deneyim kazandırıyor. 2014 yılında Lise Yaz Okulu projesine yurt dışından öğrenci kabul ederek, programı küreselleştiriyor.
s

📆 09 Nisan 2014 Çarşamba 10:30   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR