MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Manşet, Politika, Toplum, Tuzla » İstikrarlı Bir Şekilde Çalışmaya Devam Edeceğiz
İstikrarlı Bir Şekilde Çalışmaya Devam Edeceğiz

Aydıntepeli gençlerle “Kariyer Sohbetleri”nde buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “İstikrarlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Tuzla’da istikrar sürecek” dedi.

 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gençlerle buluşmasını sürdürüyor. “Kariyer Sohbetleri”nde gençleri ağırlayan Başkan Yazıcı, gençliğin milli ve manevi değerler temeliyle geleceğini yönlendirmesinde dikkat edilmesi gereken düşüncelerini paylaştı. Tuzla’da belediyecilik hizmetlerinde hem yerel hem de genel yatırımları gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yazıcı, “Yaptıklarımızı anlatmaya zaman yetmiyor. Halkın olduğu her yerde var olma düşüncesiyle, her kamu kurumuna hizmet götürdük. Onlarca proje ürettik, sayısız hizmet geliştirdik ama en önemlisi Tuzla’da kollarımızı en geniş şekilde açarak herkesi kucaklayabilme çabası içinde olduk. Birlik ve beraberliğimizin tahsisi için gayret gösterdik. Siyasetimizin asıl maksadı ülkede milletin bir noktaya gelmesidir” dedi.

Toplumda Herkesin Bir Görevi Var
Siyasetin ülke ve millete hizmet etme aracı olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Toplumda herkesin bir görevi var. Herkes bir görev almak, birey olarak bir sorumluluk üstlenmek zorunda. Önce ailemiz, sonra ilçemize, ülkemiz ve milletimize karşı bir görevimiz olduğunu asla unutmamamız lazım. Siyasi partiler bu görevleri yerine getirebilecek bir araçtır. Siyasi partilerle ülkeye ve millete hizmet edilir. Bu aracı ortaya koyarken üstat Necip Fazıl’ın ifade ettiği gibi “Hani kim var?” denildiğinde sağına soluna bakmadan “Ben varım” diyebilecek. O şuurda ve o bilince sahip bir gençliğe sahip olmamız lazım. Milli ve manevi değerlerimizle yetişmiş bir gençlikle bunu başarabiliriz.
Dolayısıyla ülke ve millet olarak ne kadar gelişirsek, ne kadar büyürsek, ne kadar birlik ve beraberliğimizi tahsis edersek, ne kadar istikrarlı bir yönetim, ne kadar istikrarlı bir devlet olmaya çalışırsak, bizi ezmeye çalışan, karşımızda boksör zihniyle yumruk atmaya çalışan insanlar bulacağız ama bundan da yakınmayacağız. Herkes üstüne düşeni yapacak. Bu ülkede hizmet için askerlik de bir görevdir. Ekonomik olarak ticaret yapmak da, ihracat yapmak ta bir görevdir. Türkiye’de istihdam sağlamak da bir görevdir.”

Tuzla’da İstikrara Devam
Başkan Yazıcı, gençlerin siyasete katılması fikrini bu toplantıda da yineledi. Başkan Yazıcı, “Gelecekte bizim yerimizi alacak olan gençlerin özellikle de siyaset sahnesinde olması gerektiğine inanıyorum. Onların gelecekte bu görevlerde mutlaka var olması gerektiğine inanıyorum. Hangi siyasi görüşte olursa olsun ülkenin, milletin menfaati için siyaset yapılıyorsa “Orada ben varım” diyebilecek. Tuzla Belediye Başkanı olarak 5 yıl hizmet yaptık. Bu hizmet yaptığımız süreç içersinde hangi görüşten olursa olsun bütün kardeşlerimizi kucaklama gayretini sürdürdük. Tarihi, kültürel değerlerimizi bir arada tutarak geleceğe yelken açmaya çalışıyoruz. Kardeşlerimizle beraber siyaset yapmaya, beraber Tuzla’yı yönetmeye beraber gençlikle geleceği çizmeye gayret ettik. İstikrarlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Tuzla’da istikrar sürecek” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sohbette gençlerin sorularını da yanıtladı.

📆 03 Mart 2014 Pazartesi 10:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR