MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Politika, Toplum » Kamer Gök’den flaş açıklamalar
Kamer Gök’den flaş açıklamalar

CHP kARTAL İlçe Başkanı Av. Kamer GÖK Tarafından CHP Kartal İlçe Merkezinde GÜNDEME İLİŞKİN, Basın Açıklaması Yapıldı.

Toplantı da basına “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Başbakana 16 soru” başlıklı bildiri dağıtıldı.‏
AV.Kamer Gök Basın tolantısında yaptığı açıklamalarla yine gündeme damgasını vurdu. 17/Aralık/2013’te  başlayan yolsuzluk operasyonlarına ve peşi sıra gelen istifalara da değinen Kamer Gök Hükümete ve AkParti’ye göndermelerde bulundu.
Kamer Gök açıklamalarında şunları söyledi;
Toki Başbakanın Mütehaitlik firması olmuştur! ,CHP Genel Merkezi bu olayı mercek altına almıştır.

basın-top-1
17/Aralaık/2013 çok önemli bir dönemeçtir ve Başbakanın son hücumlarıdır bunlar.
17 Aralık oprasyonun’dan iki gün önce Basın ile biraraya geldiğimizde de bu öngörümü paylaşmıştım.Aradan iki gün geçti ve cerahat patladı.Bu 17 Aralık tarihi Ülkemiz için çok önemli bir dönemeçtir.Başbakan’ın son hücumlarını Pakistan’dan başlayarak gördük.Dün Havaalanın’da yaptığı son vuruşları ile Türkiyenin giderek , kendi üzerinden kışkırtılarak , “dış güçler var , faiz lobisi var” söylemleri yine tekrarlanmıştır.Ee  be birader sen onların etekleri altında büyümedinmi? Onların yani okyanus ötesi kuvvetlerin Ortadoğu’da öngördüğü siyasal gelişmelere Mütahhitlik görevi yaparak üstlendin.Onun sonucunda bugün Suriyede bir iç savaş yaşanıyor.Bunun mütahhiti sensin.Libya’da Devlet Başkanı’nı sokakta recm ettiler.Ondan birkaç gün önce sen orada o ülkede mitingler yapıyordun Libya’da.Emperyalistlerle birlikte dans ediyordun.Kuzey Iraktaki ve Irak içerisindeki her olumsuz gelişmenin içinde senin parmağın vardır.Şimdi bu okyanus ötesi kuvvetlerin mütahhiti dönmüş diyorki “bana darbe yapıyorlar”.
Kamer Gök “Şehircilik bakanlığı kirlilik bakanlığı mıdır? Hırzılık bakanlığı mıdır? demiştim  basına daha önce. Bakan diyor ki, ‘Bana niye diyorsun sayın başbakan, siz istifa edin Türkiye rahatlasın! İdris Naim Şahin de ‘Bu Türkiye’ye yaptığımız günahların haddi hesab yoktur. Ben kendimi kurtarayım’ dedi ve istifa etti partisinden. Bir sonra ki adım 3 milletvekili daha istifa ettiler ama kirlilik duruyor hala ortada. Türkiye’nin yurttaşın vergilerini çalıp çocuklarına yandaşlarına peşkeş çeken, haramzadelerin başı orada duruyor. Batı dünyası bu kirliliği büyük bir dikkatle takip ediyorlar. Bu bakımdan Türkiye ciddi bir itibar kaybına uğramıştır. Çok sıkıntılı bir döneme doğru gidiyoruz. Türkiye’yi bir diktatör yönetimle yönetemezsiniz. Yargıya teslim olunuz.” dedi.

basın-toplantısı-2
 Kartal’a kim aday olursa yanında olacağız.
CHP Kartal İlçe Başkanı Kamer Gök , açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.”Kartal için Tıpkı Ankara ve Hatay’da olduğu gibi mevcut aday adaylarının dışında ithal bir aday atanırsa tutumunuz ne olur? ” sorusuna Gök “Burada önemli olan iktidarı tesis etmektir aday içerden yada dışardan da olsa farketmez bize düşen Merkezimizin belirlediği adayın etrafında toplanmak ve onu iktidara taşımaktır” dedi.
Mevcut Başkan’la bir sorunumuz yok..!
İlçem gazetesi Sahibi Aytekin Yaşar’ın Belediye Başkanı ile ilgili eleştirilerinize , size hitaben Büklü’nün mezarı başında okuduğu şiir ile dile getirdiği sözler için   ne düşünüyorsunuz sorusuna ise Gök “Ben orada isim vermemiştim genel olarak tüm CHP’li Başkanları kastetmiştim.Şu durumda aramızdaki olaylara sünger çektim ve rafa kaldırdım.Bizim kimse ile kinimiz olmaz.”dedi.
CHP Hiç bir Kurumun Yada Cemaatin Partisi değildir.

Basın Mensuplarının “CHP Cemaat ile yakınlaşmaya başladı.Bunun için sizin fikriniz nedir?” diye sorması üzerine ise Gök ” CHP Öyle hiç kimsenin yada bir kurumun partisi değildir elbetteki herkesi kucaklıyoruz..Tarikat ve Cemaatlerde bu ülkenin birer gerçeğidir.CHP’nin aşısı iyidir öyle kolay bozulmaz.” dedi.
CHP İlçe Örgütünün basın toplantısına kalabalık bir basın mensubu dışında çok sayıda partili ve CHP Kartal Belediye Başkan Aday adaylarından , Mustafa Kul , Mustafa Yalçınkaya , Birsen Tursun Demirel , Oğuz Aykan  ve Zeynep Özkan da eşlik ettiler.

KILIÇDAROĞLUNDAN BAŞBAKANA 16 SORU;
İlçe Başkanlığı tarafından basın mensuplarına dağıtılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan’a sorduğu 16 soruyu kapsayan basın açıklaması ise şöye ;
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Cambaza Bak, Cambaza” diye, yolsuzluk yapanları, rüşvet alanları yargıdan kaçırmak ve dosyayı kapattırmak isteyen Başbakan’a 16 soru sordu.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yazılı açıklaması ve Başbakan Erdoğan’a sorduğu sorular şöyle;
“Bakan çocuklarıyla,  Bakanları da içine alan rüşvet ve yolsuzluk iddiası ile başlatılan soruşturma,  yargıya müdahale, soruşturmayı başlatan polislere operasyon, basına sansür, yasaklama ve medya kuşatması ile devam ediyor.
Türkiye kendi tarihinde,  Osmanlı dahil,  böyle bir operasyonla, yüzsüzlükle karşılaşmamıştır.  İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yolsuzlukları savunan bir Başbakanla karşı karşıyayız. O nedenle hükümetinin de meşruiyeti yoktur. Bu hükümet artık topal ördek hükümetidir. Ben de, bu Topal Ördek Hükümeti’nin Başbakanı’na açık açık cevabını beklediğimiz ve her platformda takipçisi olacağımız şu soruları soruyorum.
1-Ahlakı içselleştirmediğiniz ve ahlaksızlığı olağan bir şeymiş gibi topluma kabul ettirmeye çalıştığınız  için mi Sayıştay Raporları TBMM’ye gelmedi?
2-Ucu sana, bakanlarına ve bakanlarının çocuklarına dokunan yolsuzlukların, rüşvetin  hesabı sorulmasın diye mi Sayıştay raporları Meclis’e gelmesin diye özel düzenleme yaptırdınız?
3-Defalarca, “Sayın Başbakan, çık şu kürsüye, ben kul hakkı yemedim de” diye çağrı yaptım. Çıkabildin mi kürsüye. Kul hakkı yemedim diyebildin mi?
4-Hortumları kestik diyorsun. Peki o hortumlar AKP Genel Merkezi ile Bakanlar Kurulu’na ve yandaşlara bağlandı mı, bağlanmadı mı?
Polis ve savcı raporlarına bakarak doğru cevap ver buna. Çünkü, O hortumlardan oluk oluk dolarlar, eurolar akıyor, yani çapı çok büyük bu hortumların, saklayamazsın artık…
5-Yolsuzluk,  kirli siyasetçi, kirli bürokrat  ve kirli işadamıyla yapılır. Biz buna şeytan üçgeni diyoruz.  İktidarınızda  bu şeytan üçgeni tamam. Peki, şeytan üçgenini yöneten şeytan kim? Sen biliyor musun? Bildiğin için mi korkuyorsun, panikliyorsun?
6-Adı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonunda geçen bakanlar kırmızı plakalarla geziyor, hatta oğlunu sorgulayan polisi,  adı dosyada yazılı olan bakan görevden alıyor. Bırakalım hukuk devletini, evrensel hukuku, bunun  edep ile, haya ile, insanların alnında bulunan ar damarıyla izahı mümkün müdür.
Bir doktora gidip ar damarınız var mı, varsa o ar damarı çatlamış mı diye baktırdınız mı?
7-AKP iktidarında yolsuzluğun altyapısını oluşturdunuz. Sıra geldi yolsuzluğu örtme operasyonuna. Adı yolsuzluğa bulaşan bakanlarınızın imzasıyla çıkardığınız yönetmelik bunun için mi? Çünkü, artık savcı yolsuzluk operasyonu isterse, önceden hırsızlara, rüşvetçilere haber verilecek.
Peki,  soruyorum, operasyon bilgilerini vermek suç değil midir? Hırsıza önceden bilgi verilir mi? Geleceğim hazırlığını yap denilir mi?
8-Deniz Feneri henüz belleklerimizden silinmedi. O dönem polisler İstanbul’da arama yapılacak diye kendi bakanlarına, İçişleri Bakanına haber verdiler, bilgilendirdiler. Ne oldu? Köstebek bakanın koruma müdürü Kırıkkale belediye başkanını aradı. Kırıkkale belediye başkanı, İstanbul’dan Deniz Feneri yetkililerini aradı, arama yapılacak diye uyardı.  Biz bunun belgelerini, telefon konuşmalarının tümünü yayınladık. Soruşturma bile açılmadı. Ama O köstebek bakan İçişleri Bakanlığından Başbakan Yardımcılığına terfi ettirildi. Şimdi de aynı şeyleri mi yapacaksınız?
9-Sayın Başbakan, rüşveti, yolsuzluğu kara para aklamayı gözlerden gizlemek, hesap sorulmasını engellemek  için başlatılan operasyon  tuzak diyorsun, çete diyorsun, ine girmekten, el, kol kırmaktan bahsediyorsun.
Peki,  sen 11 yıldan beri Başbakan değil misin. Senin Hükümetin 11 yıldan beri bu devleti yönetmiyor mu? Ucu sana dokununca mı çete aklına geldi? 11 yıldır iktidardasın. Başbakansın. Bütün istihbarat örgütleri, bürokrasi emrinde, nasıl olurda 11 yıldır çetenin farkına varmadın?
10-Bir kamu bankasının Genel Müdürü’nün evinde ayakkabı kutusu içinde milyonu aşan dolarlar, Eurolar  bulunuyor. O ayakkabı kutusunun içine milyon dolarları, Euroları  çeteler mi yerleştirdi?
11-Hadi, insan olanın çok rahat anlayabileceği bir soru daha sorayım. Helal paranın, alın teriyle kazanılmış paranın ayakkabı kutusunda ne işi var Sayın Başbakan?
12-Bakan çocuklarının yatak odalarına içi para dolu 1- 3 – 5 değil, 10’a yakın kasayı, o kasalardaki kirli paralara, kirli eller değmesin diye, para sayma makinalarını da çeteler mi yerleştirdi? Diyelim ki çeteler, bakan çocuklarının yatak odalarına kasaları, para sayma makinalarını o çocuklar uyurken yerleştirdiler. Nasıl onların, bakan babalarının ve bu devletin istihbaratının haberi olmadı?
13-Adı yolsuzluğa, rüşvete  karışmış  bakan ve oğlunun konuşmaları medyaya düştü. İçişleri Bakanı, ‘Oğlum dikkatli ol telefonda bunları konuşma’ diyor.  Ne demek bu?  Bu konuşmayı da çeteler Bakana zorla mı yaptırdı?
14-Bir babayla oğul arasında her türlü konuşma olur. Ancak, Özel hayat saklanır. Aile mahremiyeti ve yolsuzluk varsa o konuşma gizlenir. Ama bu yolsuzluk ve  rüşvet konuşması. Bakan baba ‘telefonda konuşma bunları, yüz yüze görüş’ diyor. Böyle bir uyarının yapılmasını da çeteler mi önerdi Bakana?
15-Sayın Başbakan  ‘Çete var’ diyorsun. Ben de dedim ki, çeteyi merak ediyorsan, Bakanlar Kurulu’nu topla, sağına soluna bak. Çete üyesini bulursun.
Topladın mı, baktın mı, hayır?
O zaman bulamazsın, göremezsin…
16-Yine demiştim ki,  var dediğin çeteyi kimin yönettiğini merak ediyorsan aynaya bak.
Baktın mı?
Hayır.
O zaman çetenin reisini de göremezsin.
Ama bugün bazı gazetelerde Büyük patron diye anılan biri var. Ayrıca,  “En tepede o var” diye çete reisinden bahsediliyor. Yani,  aynaya baksan da bakmasan da fark etmiyor artık, Çünkü, takke düştü, kel göründü.
Artık cambaza bak cambaza diye ne kendini, ne bakanlarını, ne de çocuklarını gözlerden gizleyebiliyor, hukuktan kaçırabiliyorsun.
Çünkü, mızrak artık çuvala sığmıyor.
Yırtık ayakkabıyla gelip, dolarları, Euroları ayakkabı kutularına doldurtmayı da izah edemiyorsun.
Dünyanın en zengin başbakanları arasına nasıl girdiğinin hesabını da veremiyorsun artık.
Yetim hakkı, kul hakkı yenildi, onlar sizi çarpamadı Recep bey, ama öyle anlaşılıyor ki, sizi sandıkta, Allah’ta çarpacak…

Galeri
📆 29 Aralık 2013 Pazar 13:36   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR