MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Kamuoyuna Önemle Duyurulur
Kamuoyuna Önemle Duyurulur

İhlas Haber Ajansı, bugün abonelerine “Kağıthane’de Hafriyat Terörü Devam Ediyor” başlığıyla bir haber servis etmiştir. Haberde kaçak hafriyat dökümü yapıldığı, kaçak hafriyatın havadan görüntülendiği ve olayla ilgili de mahalle sakini olduğu iddia edilen bir kişinin röportajına yer verilmiştir.

 
Maalesef, haber ajansı, kurumumuz aleyhine ve habercilik ilkelerine aykırı olarak daha önce yaptığı gibi yanlı, maksatlı, yönlendirmeli- asılsız haberlerine devam etmektedir. “Terör” kelimesi ile kurumumuzla ilgili kasıtlı bir algı oluşturma çabası içine girmiş durumdadır. Yapılan haberlerle ilgili kurumumuzun görüşü alınmamış, bilgi müracaatında bulunulmamıştır. Bu da basın meslek ilkelerine aykırıdır.

 


Arıcılar Bölgesi’nde hali hazırda yol yapımı (Kağıthane TEM Yanyol Arıcılar Bağlantı Yolu ve Arıcılar Yolu Revizyon İnşaatı) ile ilgili hafriyat çalışmaları devam ediyor. Bunun yanı sıra gece kondu bölgesi olan alan kentsel dönüşüm çerçevesinde anlaşmalı şekilde özel mülkiyete geçmiş durumdadır. Gecekonduların, oluşturulacak yeni yaşam alanı için yıkım işlemleri gerçekleşmiş ve kendileri tarafından bekçi görevlendirilerek kontrol altına alınmıştır. Yıkım sonrası oluşan moloz ve kalıntıların kaldırılması da belli bir plan dahilinde yapılmakta ve belediyemiz tarafından takip edilmektedir. Söz konusu yere “Kaçak Hafriyat Dökümü” bu şekilde de önlenmektedir.

 
Haberde röportaj yapılan kişi Okan Ulusoy isimli şahıs söz konusu yerde ikamet etmemektedir. Çevre sakini vatandaşlardan edinilen bilgiye göre şahıs belirli zamanlarda sadece iş amaçlı alana gelmektedir. Gecekondulardan arta kalan yıkıntıları hafriyat dökümü diye yorumlaması bu sebepledir.

Galeri
📆 11 Mayıs 2017 Perşembe 09:37   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR