MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » “KARSAN PAZARLAMA’DAN TÖHOB’A DESTEK”
“KARSAN PAZARLAMA’DAN TÖHOB’A DESTEK”

Karsan Pazarlama, 20-21 Şubat tarihlerinde Titanic Business Hotel Kartal’da gerçekleştirilen Tüm Özel Halk Otobüsleri Derneği’nin (TÖHOB) 4. Olağan Genel Kurulu’na sponsor oldu. Özel halk otobüsü sektörünün çatı kuruluşu olan TÖHOB’un Genel Kurulu’nda Karsan Pazarlama’yı Ağır Ticari Araç Satış Müdürü Rüştü Başargan, Satış Bölge Yöneticileri Oktay Güven, Ercan Şerifoğlu ve Coşkun Tokan temsil etti.
1456501383_IMG_6702

 

Karsan araçlarının yer aldığı bir tanıtım filmiyle açılışı gerçekleştirilen Genel Kurul’da konuşma yapan Satış Müdürü Rüştü Başargan; bu yıl sektörde 50. yılını kutlayan Karsan’ın, Türk otomotiv sanayinin en köklü firmalarından biri olduğuna vurgu yaptı. Başargan sözlerine şöyle devam etti; “Karsan, yarım yüzyıldır ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için üretim yapıyor. Ana üretici (OEM) iş kolu kapsamında toplu taşımacılık segmentinde ürettiği Karsan markalı JEST, ATAK ve STAR ürünleriyle pazarda önemli bir yer alıyor. 2014 yılında pazara sunduğu ve ilk yılında kendi segmentinde %32 gibi bir pazar payı başarısı elde eden 8 metrelik ATAK, son teknoloji donanımları içeren bir otobüs. ATAK, yüksek yolcu kapasitesi ve düşük yakıt tüketimine sahip bir araç. Ayrıca modern tasarımı, yüksek manevra kabiliyeti, iyi yol tutuşu ile de kullanıcılar tarafından tercih edilen bir model. Alçak tabanlı yapısı, herkes için kolay erişim sağlaması, panoramik iç tasarımı, bağımsız süspansiyonları ve sunduğu konforla

 

 

yolcular tarafından büyük beğeni topluyor”. Karsan’ın 2010 yılında İtalya’nın önde gelen otobüs üreticisi BreadaMenarinibus, yeni adıyla IIA (Industria Italiana Autobus) marka otobüsleri üretmek, satmak ve ihraç etmek üzere şirketle anlaştığını da hatırlatan Başargan, Bursa fabrikasında üretilen otobüslerin alınan ihaleler sonrasında İstanbul, Konya ve Kocaeli Belediye’lerinde toplu ulaşım hizmetine sunulduğunu aktardı. Bu araçların büyük bir kısmının doğalgazlı olduğunu vurgulayan Başargan, belediyelerin düşük yakıt giderlerinden memnun olduğunu da söyledi. Başargan, İstanbul’da çalışan 240 adet doğalgazlı otobüs için İETT’nin Kağıthane Garajı’nda Avrupanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük dolum tesisini kurduklarından bahsetti ve yaklaşık 1.000 adet 12m ve 18m tam alçak tabanlı, engelli erişimine uygun otobüsün kamu hizmetinde çalıştığını söyledi.

 

 

Karsan Pazarlama, yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen TÖHOB 4. Olağan Genel Kurulu’nun fuaye alanında yer alan standında araçlarıyla ilgili ziyaretçileri bilgilendirirken; dışarıda sergilediği ATAK ve 12m Dizel Citymood otobüsleri ile de ziyaretçilere araçları yakından inceleme olanağı sundu.

Kısaca Karsan Pazarlama

Karsan’da başlayan değişim sürecine paralel olarak Şubat 2009’da Karsan markalı ürünler ve Hyundai Truck HD Serisi modellerinin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmek üzere faaliyete başlayan Karsan Pazarlama A.Ş., müşterisine en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Karsan Pazarlama, otomotiv sektöründe 50 yıldır faaliyet gösteren Karsan’ın engin otomotiv tecrübesini, yurt geneline yayılmış 100’ü aşkın yetkili satıcı ve servis noktasıyla hizmet alanına aktarıyor. Üstün hizmet anlayışını benimseyen Karsan Pazarlama, müşteri beklenti ve isteklerine hızlı ve etkin cevap veriyor. Karsan, Hyundai Truck&Bus ve BredaMenarinibus markalı ürünlerin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini vermeye başlayan Karsan Pazarlama, aynı zamanda kentlerin toplu ulaşım hizmetlerine ürün sağlamanın yanısıra, garaj yönetimi alanlarında hizmet veriyor.

Kısaca Karsan

1966 yılında kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., 1979-1998 yılları arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet göstermiş, 1998’de İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil olmuştur. 1981 yılından itibaren %100 yerel sermayeyle ticari araç üreten bir firmadır. 2009 yılında belirlediği “Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda, binek araçtan otobüse, minivandan ağır kamyona geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmeyi hedefleyen Karsan; bugün Bursa’da yer alan modern ve esnek tesislerinde lisans altında Hyundai Motor Company’ye ait H350 model panelvanları, minibüs ve şasi kamyonetleri, BredaMenarinibus marka otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR araçları üretmektedir. Bu ürünlerin Türkiye’deki pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini ise Karsan Pazarlama aracılığı ile yürütmektedir. 2015 yılı Eylül ayı itibariyle 1.254 kişinin çalıştığı Karsan, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında 100 marka arasında 44. sırada yer aldı. Halka açık bir Şirket olan ve Borsa İstanbul’da işlem gören Karsan’ın Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) kayıtlarındaki fiili dolaşımdaki pay oranı 2015 Eylül ayı itibariyle %35’tir.

Galeri
📆 27 Şubat 2016 Cumartesi 15:01   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR