MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Etkinlikler, Genel, İlçeler, Kartal, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » KARTAL 14. KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ SOKAK ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRÜYOR
KARTAL 14. KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ SOKAK ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRÜYOR

Kartal Belediyesi 14. Kültür ve Sanat Festivali, sevilen sanatçıların verdiği konserlerin yanı sıra sokak etkinlikleriyle de Kartallıları sanatla bir araya getiriyor.

 
Kartal 14. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında Hamam Sokak’ta cam, ebru ve resim sanatçıları eserlerini Kartallılar için sergiliyor ve icra ettikleri sanatı halka tanıtıyor. Özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği sokak etkinliklerinde sanatçılar, Kartallı çocuklara ebru, resim ve cam sanatından örnekler sunuyor ve uygulamaları onlarla birlikte gerçekleştiriyor. Kartal 14. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında ilçenin caddelerinde yerlerini alan canlı heykeller de Kartallılar tarafından ilgiyle karşılanıyor. Açık Hava Sanat Atölyeleri, Cam Atölyesi, Uçurtma Atölyesi, Resim Atölyesi, Her Yerde Müzik Etkinliği, halk oyunları gösterileri ve sokak performansları, 22 Ağustos’a kadar festival boyunca devam edecek. Diğer yandan “Ben Bir Ceviz Ağacıyım” başlıklı Uluslararası Posta Sanatı Sergisi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde, atık materyallerden oluşturulan eserlerin yer aldığı sergi ise Kartal Belediyesi yeni hizmet binasında festival boyunca ziyaret edilebilecek.

 

Kartal 14. Kültür Sanat Festivali Konserleri Devam Edecek

Kartal Belediyesi 14. Uluslararası Kültür Sanat Festivali, gün boyu gerçekleştirilen sokak etkinliklerinin yanı sıra her akşam ünlü sanatçıları Kartal Meydanı’nda ağırlayacak. Festival, Onur Akın, Zeynel İbiş, Behzat Duygun, Grup Yorum, Binnay Koçak, Resul Dindar, Hülya Polat, Kamil Unutkan, Sümer Ezgü, Erol İkisivri, Aygün Öztürk, Edip Akabayram, ve Sadık Gürbüz’ü Kartallılarla buluşturacak.

📆 19 Ağustos 2014 Salı 13:05   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR