MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Politika » Kartal Belediye Başkanına Plaket.
Kartal Belediye Başkanına Plaket.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nden Plaket

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Bulgaristan’da faaliyet gösteren Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin İstanbul Yeşilköy’de bir restoranda düzenlediği akşam yemeğine katıldı. Yemekte Başkan Altınok Öz’e bir plaket takdim edildi.

Hak ve Özgürlükler Partisi İstanbul sorumlusu Fahri Vatansever’in ev sahipliğindeki yemeğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanısıra Cumhuriyet Halk Partisi CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz  Kaan Salıcı, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Hak ve Özgürlükler Partisi İstanbul sorumlusu Fahri Vatansever, “12 Mayıs 2013 tarihinde Bulgaristan genel seçiminde Türkiye’de yaşayan Bulgar vatandaşlarımız da oy kullandı. Yapılan bu seçimlerde siz değerli dernek başkanları, belediye başkanları, bazı siyasi partilerimizin genel başkanları, il başkanları ve ilçe başkanları, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin dernek başkanlarına gerekli yardımı verdiniz. Sevgili dostlar, sizler her seçim döneminde, orada yaşayan soydaşlarımızı unutmayarak gerekli çalışmaları yapmaktasınız. Bu duyarlılığı ülkemizde yapılacak olan seçimlerde de göstererek Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyeti’ne de sahip çıkacağımızı umut eder, katılım ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e 12 Mayıs 2013 seçimlerinde verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Altınok Öz, yaptığı konuşmada, “ Ben 1969’dan beri Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmaktan onur duyuyorum. Ben ayrıca Hak ve Özgürlükler Partisi’nin gönüldaşı olmaktan da gurur duyuyorum. 5 yıldır Bulgaristan Ardino Belediyesi’ne gidip gelirim ve her gidişimde belediye başkanlarımızı da ziyaret ederim. Ama bu sene Hak ve Özgürlükler Partisi’nin genel kuruluna davet edilmekten büyük bir mutluluk duyarak gittim. Gördüklerimiz, yaşadıklarımız karşısında Hak ve Özgürlükler Partisi’nin Türkiye’deki bir gönüldaşı hatta bir üyesi gibi davranmam gerektiğini düşündüm. Bizler, sizlerin de söylediği gibi bölünme ve parçalanma değil birleşme ve var olma savaşı veriyoruz. Kırcaali Belediye Başkanımız, 3,5 sene sıkıntılı bir belediye başkanlığı geçirdiğini dile getirdi. Bizler de 4,5 yıldır öyle bir düzen içerisinde kendi varlığımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Dolayısıyla sizi en iyi anlayacak olan bizleriz. Ama hiç olmazsa biz kendi ülkemizde, kendi koşullarımızla savaşmayı bilen insanlarız. Sizler biraz da onun sıkıntısını yaşıyorsunuz. Bizler de bunun için sizin yanınızdayız. Sizleri Kartal’da çok iyi işler başaran Balkan Derneği’ne, dernek için tahsis ettiğimiz binanın açılışında da görmek isteriz. Halk ve Özgürlükler Partisi’nin; dernekler olmadan, derneklere gereken değeri vermeden Bulgaristan’da sağlam ve köklü olamayacağını ifade etmek istiyorum. Mutlaka bu bağ kurulmalı. Sizler, belediye başkanları ve milletvekilleri olarak bilhassa sıkıntılı olan yerlerde, Bursa’da, Yalova’da ağırlığınızı koymalı ve Hak ve Özgürlükler Partisi’nin oralarda bölünmesine engel olmalısınız” diyerek bütün katılımcılara teşekkür etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanın Oğuz Kaan Salıcı’ya da Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketini alan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Salıcı, teşekkür ederek “ Değerli milletvekilleri, belediye başkanları. Ben Balkanlı değilim ama Balkanlılar kadar Balkanları bilen bir arkadaşınızım. Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin bu seçimlerde başarılı olabilmesi için biz canı gönülden çaba gösterdik. Bütün Cumhuriyet Halk Partililer olarak sizin oradaki varlığınız, oradaki siyasi mücadeleniz, aynı zamanda bizim de mücadelemizdir. Sizler bize Ata’mızın yadigarısınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşerilerisiniz. Sizlerin başarıya ulaşması için elimizden geleni yapacağız. Sizler, birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu gösterdiniz. Bizler de 2014 Mart ayında göstereceğiz” dedi.

📆 16 Eylül 2013 Pazartesi 12:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR