MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ İŞÇİ İŞVEREN BULUŞMALARINA DEVAM
KARTAL BELEDİYESİ İŞÇİ İŞVEREN BULUŞMALARINA DEVAM

Kartal Belediyesi iş arayanlarla, işverenleri buluşturmaya devam ediyor. İlçede iş arayan vatandaşlarla firmaları bir araya getirerek çözüm üretmeye çalışıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda işveren ve iş arayanların buluşmasının adresi Kartal Belediyesi oldu.

 

 

Kartal Belediyesi, ilçe bazında işsizlik sorununa çözüm üretmeye yönelik 2009 yılında başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllar içinde Kartal ve çevre ilçelerden birçok firmayla işsizleri buluşturan Kartal Belediyesi, yüzlerce kişiyi çeşitli iş alanlarına yönlendirdi. Bu bağlamda Kartal Belediyesi yeni hizmet binası eğitim salonunda  İş talebinde bulunan vatandaşları ve  Marmara Hizmet Organizasyon ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş.’nin insan kaynakları temsilcileri ile  bir araya getirerek iş görüşmesi yapmalarını sağladı.

 

 

İşsiz işveren buluşması

 

Kartal Belediyesi yeni hizmet binası eğitim salonunda özel firma temsilcileriyle yapılan görüşmelerde firma temsilcileri tarafından  özellikle işsiz gençlere, istihdam alanına ilişkin bilgi verilerek; firmaların kendi alanlarında yaptığı çalışmalar anlatıldı. Firmalar, görüşmeler sonucunda uygun gördükleri adayları saptıyor; işe kabul edilen adaylar, bulunduğu firma tarafından ya işbaşı yaptırılıyor ya da eğitim sürecine alınıyor. Bir aylık eğitim sonrasında başarılı ve çalışmaya istekli gençler istihdam edilerek iş sahibi olmaları sağlanıyor.

 

5 yıldır destek oluyoruz

 

 

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, işsizliğin ülkemiz gibi Kartal için de önemli bir sorun olduğuna dikkat çekerek sosyal belediyecilik adına bu konuda yapılabilecek çalışmaları devletin ilgili kurumları ile de işbirliği sağlayarak yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Altınok Öz, “Herkesin işi, aşı olması bizim en büyük dileğimizdir. Belediyemize iş konusunda çok sayıda başvuru oluyor. Belediyelerin norm kadroları belli. Alımlar, ilgili bakanlık kanalı ile oluyor. Belediye şirketleri ya da taşeronda çalışacak işçi sayısı da sınırlı. Bu durumda iş için başvuruları olumlu yanıtlayamadığımız için farklı bir çalışmayı beş yıldır sürdürüp Kartal ilçesinde işsizlere yardımcı oluyoruz.” dedi.

📆 28 Kasım 2014 Cuma 15:52   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR