MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi Vatandaşların Acısına Ortak Oluyor
Kartal Belediyesi Vatandaşların Acısına Ortak Oluyor

Kartal Belediyesi acı günlerde halka destek olmaya devam ediyor. Kartal’da yaşayan vatandaşların cenazelerinde belediye her türlü olanak ve hizmet desteği sağlıyor.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Acı günlerde birbirimize destek olmak, birbirimizin acısını paylaşmak bizim kültürümüzdür. Onun için vatandaşlarımızın her zaman yanında olup onlara destek vermek onların acısını paylaşmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Belediye olarak hizmetlerimizle vatandaşımızın acısına ortak olmaya çalışıyoruz” dedi.

 

KARTAL BELEDİYESİcenaze-nakil

 

Cenazesi olan evlere Kartal Belediyesi tarafından dini vecibelerin yerine getirilmesi için din görevlisi gönderilirken, dar gelirliler için yemek ve Türkiye’de farklı kentlere cenaze ile gidenler için araç desteği sağlamaya devam ediyor.

 

Kartal ilçesinde ikamet eden vatandaşlar “Alo Cenaze” hattını arayarak gerekli işlemler hakkında bilgi alabiliyor. Kartal Belediyesi doktoru tarafından düzenlenen ölüm belgesinin ardından vatandaşlar belediyeye yerleşim belgesi ve dilekçe ile başvurdukları takdirde şehir içi, şehir dışı olmak üzere cenazenin ulaşımı ve yakınlarının kullanımı için belediye tarafından ücretsiz olarak otobüs tahsis ediliyor.

 

 

Alo Cenaze hizmetleri uygulaması

 

Kartal sınırları içinde yaşayan vatandaşların cenaze işlemleri ücretsiz olarak yerine getiriliyor. Alo Cenaze 0216 586 87 57 numaralı telefondan günün 24 saati bilgi alınıp, gerekli hizmetler veriliyor. Cenaze nakil, doktor, imam ve ulaşım hizmetleri belediye tarafından ücretsiz sağlanıyor. 24 saat kesintisiz çalışma esaslarına göre hizmetini sürdürüyor.

 

 

 

📆 03 Ocak 2014 Cuma 16:38   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR