MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Pazar Esnafına Denetim
Kartal Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Pazar Esnafına Denetim

 

 

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazar denetimlerini sıklaştırdı. Kartal’daki tüm pazarlarda terazilerin doğruluğu, ölçü ayar denetiminin yanı sıra hijyen koşulları, fiyatlar ve çalışanların kılık kıyafeti konusunda denetim gerçekleştiren ekipler, vatandaşlara anında hizmet veriyor.

 

 

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kartal genelindeki tüm pazarlarda denetimlerini gerçekleştirdi. Yapılan denetimler doğrultusunda terazilerin doğruluğu, doğru tartıp tartmadığı, pazar esnafının hileli satış yapıp yapmadığı, etiket kontrolü ve etiketlerin vatandaşların rahat görebileceği şekilde her üründe bulundurulması, halkın gidiş-geliş yollarının işgal edilip edilmediği, esnafın belediyeden tezgah kurma belgesi alıp almadığı, pazarların belirlenen saatlerde kurulup-kaldırılması, ölçü-ayar denetimi, hijyen koşulları, çalışanların kılık kıyafeti ve meyve fiyatları da denetlendi. Denetleme sonunda kurallara uymayan esnafa önce uyarı, uyarıyı dikkate almayanlara da gerekli cezaların kesileceği bildirildi. Denetim esnasında vatandaşların memnuniyeti de gözlerden kaçmadı.

 

ZABITADAN_PAZAR_ESNAFINA_DENETİM (4)

 

Vatandaşın sağlığı her şeyden önemlidir”

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yapılan denetimlerin vatandaşın hem sağlığı, hem de maddi açıdan haksızlığa uğramaması adına çok önemli olduğunu vurgulayarak, denetimler sırasında esnafında bilinçlendirildiğini belirtti. Başkan Op. Dr. Altınok Öz, “Belediyemizin zabıta ekiplerince, pastaneler, lokantalar, gıda üretimi yapan imalathanelerin denetiminin yanı sıra semt pazarlarımızda da ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde esnafımız hem bilinçlendiriliyor, hem de eksikliklerini giderme konusunda uyarılıyor. Önce uyarılan esnaf daha sonra yapılan kontrollerde aynı hatayı tekrar etmişse o zaman cezai işlem uygulanıyor. Vatandaşın hakkı ve sağlığı her şeyden önemlidir.” dedi.

 

 

 

 

Galeri
📆 04 Şubat 2014 Salı 10:18   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR