MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN “ÇEVRE” TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN “ÇEVRE” TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI

Kartal Belediyesi, çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve çevre bilincinin gelişimine destek olmak amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir yarışma daha düzenliyor. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün tarafından düzenlenen yarışmada çevre temalı kısa filmler yarışacak.

Dünyanın geleceği için farkındalık yaratmak, başta çocuk ve gençler olmak üzere tüm Kartal halkına bu bilinci aşılamak amacıyla başlatılan “Çevre Temalı Kısa Film Yarışması”nın başvuru kayıtları başladı.

 

Küresel ısınma, iklim değişikliği, hava, su toprak kirliliği, ambalaj atıkları, elektrikli ve elektronik atıklar, bitkisel atık yağlar, atık piller, ömrünü tamamlamış lastikler, tehlikeli atıklar, tıbbi atıklar, atıkların geri dönüşümü veya geri kazanımı, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu gibi temaların yer alabileceği kısa film yarışmasına Kartal’da eğitim gören lise ve üniversite öğrencileri 2 farklı kategoride katılabilecek.

 

Kısa film en fazla 5 dakika olarak yarışmaya katılabilecek. Eserler en geç 23 Mayıs 2014 Cuma gününe kadar Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne elden teslim edilecek. Eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilmek üzere incelemeye alınacak, yarışma Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün oluşturmuş olduğu seçici kurul tarafından filmin çekim kalitesi, özgünlüğü, kurgusu, senaryosu, anlatılmak istenilen konunun anlaşılabilirliği ve filmin yarışma konusuna uygunluğu gibi hususlara dikkat edilerek değerlendirilecektir.

 
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’ın Seçici Kurul Başkanı, Kartal Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Özlet Taluer, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler’in Seçici Kurul üyesi olarak yer alacağı yarışmanın ödül töreni de Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün katılımıyla 5 Haziran 2014 tarihinde yapılacaktır.  Yarışmada birinciye yarı profesyonel kamera, ikinciye tablet PC,  üçüncüye ise fotoğraf makinası hediye edilecek.

 
Yarışma şartnamesi ve katılım formuna www.kartal.bel.tr web adresinden indirilebilir.

📆 24 Nisan 2014 Perşembe 17:47   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR