MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİ KADINLARA EĞİTİM
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİ KADINLARA EĞİTİM

Kartal Belediyesi, Kartal Kadın Kooperatifi işbirliğiyle, girişimcilik kültürünün Kartallı kadınlar arasında yaygınlaştırılması ve kadınların gerçekçi iş fikirleri geliştirerek hayata geçirebilmeleri amacıyla Girişimcilik Eğitimleri başlattı. Bu eğitimlerle, kadınların kendi küçük işlerini başlatmaları konusunda cesaretlenmeleri, gerçekçi bir iş fikri oluşturmaları için desteklenmeleri ve iş planı oluşturma ile ilgili becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Çalışma kapsamındaki ilk eğitim grubu, 5-14 Ocak 2015 tarihleri arasında Uğur Mumcu Mahallesi’nde 14 girişimci kadının katılımıyla tamamlandı. Girişimcilik Eğitimleri yoluyla Ocak- Haziran 2015 tarihleri arasında Kartal’ın çeşitli mahallelerinde 150 girişimci kadına ulaşılacak. Eğitim, Kartal’ın çeşitli mahallerinde, kadınların rahatlıkla ulaşabileceği yerlerde 10’ar kişilik kadın gruplarına verilecek. Eğitim, günde 3’er saatlik 3 oturum şeklinde düzenlenecek ve toplam 9 saat sürecek. Eğitimlerden sonra eğitime katılan kadınların davet edileceği ve bölgede kadınlar için var olan iş fırsatları, büyümekte olan iş alanları ve kadınların yapabileceği işlerin konuşulacağı, kendi işini kurmuş kadınların kendi tecrübelerini paylaşacakları bir seminer ve bu seminer sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan kadınlara katılım belgelerinin verileceği bir tören düzenlenecek.

Son olarak da eğitimlerden ve seminerden sonra kendi iş fikrini geliştirmeye başlayan kadınların, bu iş fikirlerini danışabilecekleri uzmanlarla birebir görüşebilmeleri için buluşmalar düzenlenecek. 

Girişimcilik Eğitimlerini değerlendiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “ İş kurmak, meslek edinmek isteyen kadınlara sesleniyorum. Siz de ‘Kendi küçük işimi nasıl başlatabilirim?’, ‘İş hayalimi nasıl gerçeğe dönüştürürüm?’, ‘Ben de para kazanmak istiyorum ama nasıl?’ diyorsanız mahallenizde gerçekleştirilecek eğitimlere katılın” dedi.

Girişimcilik Eğitimlerine katılmak isteyenler, Kartal Belediyesi’nin 0 216 280 64 08 numaralı telefonundan detaylı bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirler.

      Eğitim Programının İçeriği:

 

  1. Oturum: Geçinmek Ama Nasıl?

  2. Oturum: Bir İş Fikri Lazım Ama Ne?

  3. Oturum: Artık bir iş fikrim var, nasıl hayata geçireceğim?

📆 27 Ocak 2015 Salı 11:21   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR