MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Sağlık, Toplum » KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

Kartal Belediyesi ile Kızılay Kan Merkezi’nin işbirliği ile düzenlenen kan bağışı kampanyasına Kartallılar yoğun ilgi gösterdi. Gün boyu Kartal Belediyesi çalışanları ve vatandaşların kan bağışında bulunduğu kampanyaya Kartal Belediye Başkanı Mustafa Fehmi Okay da kan vererek destek oldu. Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın girişinde kurulan çadırda Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra Kızılay Derneği yetkilileri de kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu.

 

 

Kan bağışı kampanyası kapsamında kan verme kıstaslarına uygun olan vatandaşlardan ünitelerce kan alındı. Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar, Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları ve Kızılay Derneği yetkililerinin yardımıyla öncelikle form doldurarak doktor kontrolünden geçti, başta tansiyon olmak üzere kan verme kriterlerine uygunlukları tespit edildi. Genel sağlık durumları kan verme kıstaslarına uyan vatandaşlar, yaklaşık yarım saat süren bir işlemin ardından kan bağışında bulundu. Kan veren vatandaşlara dinlenmeleri gereken süre boyunca ikramda bulunuldu.

 

1 ünite kan 3 can
0b00adff-7885-4aa7-9b20-a6a5e27b72e3 31379b7b-3ddb-487e-a95d-0688ad2b59fa

 

Gün boyu devam eden kan bağışı kampanyasında başvuruda bulunan tüm vatandaşların kan bağışı konusunda gerekli kontrolleri yapıldı ve elli üniteden fazla kan toplandı. Özellikle zor bulunan kan gruplarında söz konusu kan bağışı kampanyasından alınan kan ürünlerinin hayati değerde olduğunu belirten Kızılay yetkilileri bağışlanan 1 ünite kanın, 3 kişinin hayatını kurtardığını belirterek kan ürünlerinin de düşünülmesi ile bağışı gerçekleşen 50 ünite kandan 150 kişinin faydalanacağını belirtti. ‘1 Kan 3 Can’ sloganını benimsediklerini ve İstanbul’da her gün yüzlerce vatandaşın kan bağışına ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Kızılay yetkilileri, kampanyaya verdiği destekten dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e de teşekkür etti.

 

Galeri
📆 16 Mayıs 2016 Pazartesi 10:35   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR