MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi’nden Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi
Kartal Belediyesi’nden Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

Sosyal projeleriyle adından sıkça söz ettiren Kartal Belediyesi, sokakta yaşayan çocuklara yönelik uygulama merkezi (SOYAÇ) öncülüğünde, Kartal Belediyesi ve Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezi işbirliğiyle 10 çocuğa ‘Su Üstü Arama Kurtarma Eğitimi’ verdi.

 

Kartal Belediyesi; İstanbul Valiliği’nin izniyle ve Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından önemli bir sosyal sorululuk projesini hayata geçirdi. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, İl Sivil Savunma Birlik Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, DAKSAR Denizcilik Derneği ve Ağaçlı Çocuk Gençlik Merkezi koordinasyonuyla Maltepe Üniversitesi SOYAÇ projesi kapsamındaki 10 çocuk, Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde sivil savunma eğitimi aldı.

 

10 günlük yoğunlaştırılmış eğitim programında çocuklar, Kartal Belediyesi tarafından tedarik edilen kıyafet ve teknik teçhizatlarını da alarak konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler rehberliğinde ‘Hafif Arama Kurtarma, Deniz Su Üstü Arama Kurtarma ve İlkyardım’ konularında eğitimlerini başarıyla tamamladılar.

 

Çocuklara, teorik ve pratik olarak verilen eğitimlerde takım yönetimi ve liderlik, hafif kurtarma, ip ve düğümler, sedye bağlama, yangın güvenliği, ilkyardım, denizde ip ve düğümler, denizcilik bilgileri, denizcilik terimleri, tekne yapısı, manevralar, can kurtarma ekipmanları, yön bulma, can simidi kullanma, arama kurtarma botunda pratikler gibi temel bilgiler öğretildi.

 

Çocukların ileriki yaşamlarında meslek sahibi olabilmeleri ve hayata tutunmalarını hedefleyen eğitim programının sonunda, AĞAÇLI ve ÇOGEM’deki 10 çocuk, “Hafif Arama Kurtarma Sertifikası”, “Deniz Su Üstü Kurtarma Sertifikası” almaya hak kazanırken ilkyardım eğitimlerinde üstün başarı sağlayan çocuklara da Sivil Savunma Haftası dahilinde 28 Şubat 2014’te sertifikaları törenle verilecek.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, eğitim süresi içerisinde çocukları ziyaret ederek onlarla yakından ilgilendi ve sohbet etti. Başkan Altınok Öz, daha önce çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılanması yönündeki talimatının Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından eksiksiz yerine getirildiğini belirterek memnuniyetini ifade etti. Çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Altınok Öz, eğitim gören çocuklara ve Maltepe Üniversitesi’nden katılan rehber öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

📆 19 Şubat 2014 Çarşamba 10:41   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR