MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Belediyesi’nden TEMA Vakfına Kırmızı Solucan
Kartal Belediyesi’nden TEMA Vakfına Kırmızı Solucan

Tema Vakfı yetkilileri, Kartal Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Kırmızı Solucan Üretim Projesi”ni yerinde inceledi. Tema Vakfı yetkililerine kendi bahçelerinde kullanmaları için kırmızı solucan verildi.
Kartal’da “Kırmızı Solucan Üretim Projesi”ni hayata geçiren Kartal Belediyesi, Tema Vakfı (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) yetkilileri ve gönüllülerinden oluşan ekibi, kırmızı solucan gübresi üretim alanında ağırladı. Kırmızı solucan gübresi üretim alanını ziyaret eden ve solucan gübresinin önemi hakkında Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dilek Kars’tan bilgi alan Tema Vakfı yetkilileri ve gönüllüleri, Kartal’da projenin uygulama aşamalarını da yerinde gözlemleme şansı yakaladı. Solucanların nasıl beslendikleri ve nasıl gübre oluşturdukları hakkında bilgi alan Tema Vakfı yetkililerine, kendi bahçelerinde ya da evlerinde benzer bir sistemi kurmak için kırmızı solucan verildi.
Sebze ve meyve atıklarını toplayıp, kırmızı Kaliforniya solucanları (katı ve sıvı) yardımıyla, yüksek verimli gübreye dönüştürme işlemini gerçekleştiren Kartal Belediyesi, ilçede vatandaşlara hem ücretsiz kırmızı solucan veriyor, hem de parklarda, bahçelerde gübre olarak solucan gübresi kullanıyor. Böylelikle hem atıklar değerlendiriliyor, hem de yüksek verimli gübreler ile daha sağlıklı yeşil alanlara kavuşulmuş oluyor.
İSTANBUL (İHA)

 

📆 03 Mart 2014 Pazartesi 10:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR