MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Flaş, Gençlik, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları
Kartal Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları

Kartal Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerinin 101. Yılını Andı.

  Gençlik Kolları baskanı Uğur Temel ve yönetimi Kartal meydanında günün anlam ve önemini belirten  bildiri dağıttı. Parti Meclis üyesi Dr. Hüsnü Süslü ve eski il yöneticisi Çağdaş Murat Sabancı Gençlik Kollarını yalnız bırakmadı.

 Bir vatan düşünün : Dört yanı düşman ordularıyla kuşatılmış, bir çok vatan toprağını kaybetmiş dış ülkelere olan borcundan dolayı üretim yapılamıyor. Ve Anadolu halkı yokluk ve sefalet içinde.
Bir ordu düşünün : askeri yırtık çarıklarla  günde yarım somon ekmek, bir kase hoşafla cepheden cepheye koşuyor. 15 yaşında kınalı kuzular sevdiklerini geride bırakıp memleket sevdasıyla, vatan aşkıyla düşman askeri ile savaşıyor. Öyle bir iman gücü ki askeri 276 kilo top mermisini tek başına sırtlayıp düşman gemisini batırıyor.
Bir komutan düşünün : cepheye adım atar atmaz savaşın kaderini değiştiriyor. ilk olarak kullanılamaz hale gelen askeri mühimmatı değiştirir. ön görüşme ile Alman komutanının emrini dinlemeyerek Biga kasabasından 10 dakika erken çıkarak düşman ordusunu durdurur ve askerine söylediği şu söz aradan 100 yıl geçse de hala tüylerimizi diken diken eder.
” BEN SİZE TAARUZU DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM.”
9a1d577f-5f3d-4452-93de-64a4088d0ad9 2b6db523-cc97-4195-986d-0234dbd3ce72

Galeri
📆 18 Mart 2016 Cuma 19:29   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR