MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Politika, Toplum » KARTAL DEMOKRAT PARTİDEN COŞKULU DİVAN
KARTAL DEMOKRAT PARTİDEN COŞKULU DİVAN

Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanlığı 2.genişletilmiş divan toplantısını 26/Ekim/2013 cumartesi günü Kartal Belediyesi etkinlik çadırında gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Sedat Özkan ve yönetiminin yanısıra bir çok partili ve vatandaş toplantıya katıldı.
Demokrat Parti Kartal’ın genç ve başarılı Başkanı Sedat Özkan göreve geldiğinden bu yana Partisinin hala var olduğunu,siyasi arenada yerlerinin olduğunu göstermek adına çalışmalarına devam ediyor. Bugünkü durumda Partilerinin oy oranlarının oldukça düşük olmasına ve baraj altında olmalarına aldırmadan seçimlere hazırlanan Sedat Özkan ve yönetimi daha aylar öncesinden Kartal Belediye Başkan aday adayını ilan etti,düzenlenen genişletilmiş Divan toplantısında aynı zamanda Demokrat parti Kartal Belediye Başkan aday adayı Müslim Şahanoğlu’da partililere ve kartal’lı seçmenlere tanıldı.
Demokrati Parti 2.genişletilmiş divan toplantısı Divan oluşturulması ile başladı. Divana Partinin büyükleri ve yıllarını demokrat partiye harcamış isimleri seçildi. İlçe Genel Sekreteri Tanju Akkaynak’ın Başkanlık ettiği Divan heyetine Recep Gürdal,Ayvaz Çağlayan,Sefer Başar ve Mümin Türedi seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra başlatan toplantıda ilk sözü İlçe Başkanı Sedat Özkan aldı ve misafirlere hoş geldniz diyerek sözlerine başladı.

dp-divan-1
Sedat Özkan konuşmasında şunları söyledi;
”Daha önce 1.sini İlçe binamızda gerçekleştirmiş olduğumuz ve bugün 2. gerçekleştirmiş olduğumuz Divan toplantımıza hoş geldiniz.
Demokrat Parti Kartal ilçe Teşkilatı olarak geleneksel Parti terbiyemiz gereği,Parti üst kademelerine karşı devamlı hiyerarşik düzen içinde çalıştık ve öylede devam edeceğiz.
Sevgili Demokratlar bize denmiştiki;
çoduklar işiniz çok zor,hani kaya’ya tutunan yosunlar vardırya!!!
sizde şu an tam bu durumdasınız, evet biz öyle bir tutnduk ki birbirimize,bize bitmiş kaybolmuş denmesine rağmen bugün sizlerle burada yine yeniden var olduğumuzu gösterdik.
Bize varmısınız diyenlere diyorumki evet varız,biz demokrat partiyiz ,biz bu Ülkenin barajıyız,köprüsüyüz,bacası tüten sanayisiyiz,köylüsüyüz,işçisiyiz,memuruyuz,çapulcusuyuz,Halkız biz halkız.

dp-dıvan-4
MERKEZ SAĞIN OYLARINA TALİP OLANLARA DİYORUMKİ BİZİM OYLARIMIZ SATILIK DEĞİL;
Birileri çıkıp diyorki Merkez sağın oylarınada talibim ,bende cevaben diyorumki biz Demokrat Partiliyiz bizim oylarımız satılık değil arkadaş.
Biz neler yaptık bu partiye emek vermiş hiç kimseyi unutmadık ve hala bizlerle beraber oldukları için eski İlçe Başkanlarımıza ve Partililerimize çok teşekür ediyorum.
Sedat Özkan konuşmasını bizler Demokrat Parti teşkilatı olarak yerel seçimlerde varız.
Bugün buradan seçim startını vermiş bulunuyoruz ve bunuda sizlerin desteği ile başaracağımıza inanıyoruz diyerek bitirdi.
Daha sonra İlçe Teşkilatının hazırlamış slayt gösterisi izletildi ve sırasıyla Eski Belediye Başkan adaylarından Mutlu Erkaya ,İl Başkan Yardımcısı ve siyasi işlerden sorumlu Başkan Yaşar Gençoğlu ve eski İl Teşkilat Başkanı ecz.Nursan Ünal birer konuşma yaptılar tüm konuşmacıların tek bir hedefi vardı Partilerini eski günlerine geri döndürmek ve bunun için önümüzdeki yerel seçimlere çok iyi hazırlanmak.

dp-dıvan-2
MÜSLİM ŞAHANOĞLU KIRATI KARTAL’DAN ŞAHLANDIRACAĞIM.
En son söz alan Demokrat Parti Kartal Belediye Başkan aday adayı Müslim Şahanoğlu’nun anons edlip salona girişi esnasında salonda gözle görülmeye değer bi çoşku vardı alkışlar ve tezahüratler eşliğinde salona giren Şahanoğlu konuşma yapmak için kürsüdeki yerini aldı ve misafirleri selamlayarak hoş geldiniz dedi ve sözlerine şöyle devam etti;
Sevgili dava arkadaşlarım,değerli Partilelerim ve sevgili Kartal’lılar ben Müslim Şahanoğlu kendimi bildim bileli bu partinin içersindeyim,sayın büyüğüm 9.cumhurbaşkanımız Süleyman Demirelle başladığım Siyasi hayatımda bir çok görevde bulundum. Millet vekilliği adaylığımdan tutunda Altındağ Belediye Başkan adaylığım, Genel Başkan Danışmanlığı da dahil bir çok görev aldım. Şimdide Kartal Belediye Başkan Aday Adaylığımı yine yıllarımı adadığım Partim Demokrat Partiden ilan ettim. Neden başka bir parti değil evet belki şu an siyasi arenada oy potansiyeli yüksek İktidar veya Muhalefet olan Partilerden birinde de siyaset yapabilirdim yada yapabilirim ama ben Partimin bir yerlere gelmesini istiyorum.
Uğruna yıllarımı harcadığım partimin eski günlerine dönmesini istiyorum ve bunun içinde yine Partimden aday oldum. Ben yıllar önceki inancımı,hazzımı ve hırsımı asla kaybetmedim. Bireyselde olsa mücadeleme devam edip Kartal’da Belediye Başkanlığını alacağım diyorum bu inançtayım.17 yıldır Kartal’da oturuyorum Kartal’ı ve Kartal’lıları tanıyorum.Kartal’ın eksiklerini biliyorum ve bu eksikleri giderecek  gerekli Belediyecilik ve şehircilik donanımına sahibim. İşlerim gereği bir çok sefer Yurt dışında bulundum ve bulunduğum ülkelerin Belediyecilik anlayışını aldım ve kısmet olurda Başkan seçilirsem orada edindiğim bilgi be birikimleri yeterli teknik ekiple ve yardımcılarımla Kartal’da uygulayacağım.
DP Kartal İlçe Yönetimi ile birlikte yerel seçimlere parti olarak hazırlanıyoruz. Kısa bir müddet sonra plan ve programlarımızla Kartal’lı hemşerilerimizin karşısına cıkacağız.
Kartal’lıları CHP ve AK Parti arasındaki kavgalardan kurtaracak,çağdaş ve manevi değerlerimize saygılı herkezi kucaklayan,hoşgörülü sevecen,Atatürk ilkelerine bağlı,Cumhuriyetin devamlılığına sahip çıkarak Kartal!ımıza hizmete devam edeceğiz.
Bu anlamda çalışmalarımı hızlandırdım. her gün evimden saat 8.00’de çıkıyorum ve esnafları ziyaret ediyorum,hakla selamlaşıp kucaklaşıyorum,onlara kendimi tanıtıyorum aldığım tepkiler çok güzel bana bizler Demokrat partinin Türkiyedeki değerini çok iyi biliyoruz özledik sizleri ne olur artık ayağa kalkın ve tekrar siyasetteki yeriniz alın diyerek özlem ve dileklerini dile getiriyorlar.
Bende buradan sizlerin huzurunda söz veriyorum bu gün bu toplantıda startını verdiğimiz seçim çalışmalarımıza dahada fazla zaman ayıracağım ve kıratı Kartal’dan ben ve Kartal İlçe Yönetimim beraber şahlandıracağız ve YETER SÖZ MİLLETİN artık diyorum evet söz milletin ve ben inanıyorumki benim şerefli Milletim yeter söz bizim diyerek bizleri iktidara taşıyacak diyerek sözlerini tamamladı.
Aynı çoşkuyla alkış yağmuruna tutulan Müslim Şahanoğlu’nun konuşmasının ardından tün davetliler hep bir ağızdan andımızı okuyarak toplantıyı sonlandırdılar…

Galeri
📆 27 Ekim 2013 Pazar 18:02   ·   💬 3 yorum   ·  

“KARTAL DEMOKRAT PARTİDEN COŞKULU DİVAN” için 3 yanıt

  1. Levent dedi ki:

    Sn. ŞAHANOĞLU SİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAHIN İZNİYLE EVET KIRATI KARTALDA ŞAHLANDIRACAĞIZ KARTALDA

  2. Haydar dedi ki:

    Allah yolunu açık etsin, başarılar

  3. Emrah Özkaya dedi ki:

    Başarılar diliyoruz.. Kartal’da Kıratın şahlanmasını bekliyoruz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR