MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Gençlik, Manşet, Toplum » KARTAL ENGELSİZ YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ
KARTAL ENGELSİZ YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün toplumda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği projeler, örnek teşkil etmeye devam ediyor. Kartal Belediyesi’nin 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da organize ettiği etkinlik ile Kartallılar, engelsiz bir yaşam için yürüdü.

 

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi önünde bir araya gelen engelli vatandaşlar ve ailelerinin yanı sıra; Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde eğitim gören minikler de ellerinde anlamlı dövizlerle Kartal Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Gülcemal Fidan, Mustafa Fehmi Okay, Feyyaz Kaynak, Ali Apaydın, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

“Kartal’a Engel Yok”

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan engelliler için hayata geçirilen projelere dikkat çekerek şunları söyledi: “Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde ‘Kartal’a Engel Yok’ söylemine uygun olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bedenen oluşan sorunlar, insanların yaşamlarında onların ayrıcalıklı olarak yaşamalarına değil, hep birlikte el ele ve sorunsuz yaşamalarına vesile olmalıdır. ‘Kartal’a Engel Yok’,’Engelsiz Bilgi Evi’, ‘Engelsiz Üretim Atölyesi’, ‘Engellilere Evde Kişisel Bakım Hizmeti’, ‘Engelli Öğrencilere Kırtasiye Yardımı’, ‘Engellilere İşaret Dili ile Sesleniyoruz’, ‘Engelli Çocukların Sosyal ve Sanatsal Gelişimi’, ‘Engelsiz Kartal İçin Evinizdeyiz’, ‘Engelliler Kültürel ve Sanatsal Hayata Katılıyor’, ‘Engelliler için İstihdam’, “İşitme Engelliler Orkestrası” adı altında birçok projeyi hayata geçirdik. Bundan sonra da bu anlamda projelerimizi geliştirip engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Hem maddi hem manevi hem sosyal alanda hem de hayatın değişik alanlarında onlara hitap edebilecek alanların oluşturulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onları çok seviyoruz. Ülkemizde ve dünyada engelsiz bir hayat olmasını temenni ediyorum.”
4c5d73fc-404d-4504-90be-c89eefaf0c8c eba3360c-17e5-412a-b63d-45376469181b

“Balonlar engelsiz bir dünya için uçuruldu”

Kartal Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi’nin organizasyonu ile hazırlanan platformda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve kreşlerde eğitim gören minikler, boya dolu kaplara ellerini batırarak iz bıraktılar. Katılımcı tüm çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır ikram edilirken, ayrıca t-shirt ve şapka hediye edildi. Etkinlikte yüzlerce balon engelsiz bir dünya için uçuruldu.

Engelliler el emeği göz nuru eserlerini sergiledi

Etkinlikte engelli vatandaşlara el becerisi ve meslek eğitimi vererek onlara yeni ufuklar açan Kartal Belediyesi’nin Engelsiz Üretim Atölyesi öğrencilerinin el emeği göz nuru ürünleri, şenliğe katılanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Galeri
📆 10 Mayıs 2016 Salı 20:03   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR