MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Gençlik, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal Gözlem Evinde hüzün ve mutluluk bir arada
Kartal Gözlem Evinde hüzün ve mutluluk bir arada

 İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak Kartal ilçesinde istismara uğramış 13-18 yaş arası erkek çocuklarına koruma ve bakım hizmeti veren Kartal Gözlemevi çocukları, çalışanları ve gönüllüleri hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadılar .

 
Kuruluştan hizmet alan çocuklar için düzenli olarak her ay düzenlenen doğum günü partisi, bir gün önce yaşanan fırtına ve yağmurun aksine güneşli ve güzel bir gün ve gülen dost yüzler ile gönüllerini çocuklara bağlayan hayırseverleri bir araya getirdi.

 

Günün bir başka önemi de kuruluştan hizmet alan bir çocuğun artık ailesinin yanında yaşamaya başlamak için kuruluştan ayrılacak olmasıydı. Kuruluşa geldiğinde ailesi ile bağları kopma noktasında olan çocuğumuz kuruluş çalışanlarının yoğun mesleki çalışmaları ve destekleri sayesinde ailesi ile bağları yeniden kurularak, onlarla birlikte yaşamak için aile yanına döndürüldü.

 

 

 

 Bu mutluluk verici gelişme çalışanlar ve arkadaşlarının küçük de olsa bir hüzün yaşamasına neden olsa da mutluluklarına gölge düşürmedi, bilakis perçinledi.

Müzik, yemek ve çeşitli oyunlarla renklenen bu güzel günde ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcıları Hüseyin Cılbırlıoğlu ile Şakir Çavuş, Türkiye spastik çocuklar vakfı genel direktörü  Nigar Evgin
Sultanbeyli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Murat Payam, ve Yakacık Çocuk Yuvası idarecilerinin yanı sıra Kartal’ın yerel yöneticileri ve Göünüllü annelerimizden Nergiz Süslü’de çocukları yalnız bırakmadılar. Kartal SYDV Müdürü Hüseyin Özkul, Pendik SYDV Müdürü Muzaffer Palit de her zaman destek oldukları çocukların, bu özel günlerinde de onlarla idiler.

Bu güzel günde ayrıca önceki dönem Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis üyesi Gülseren Böyüktaş her zaman ve her organizasyonda olduğu gibi yine ben de varım dedi. Başkan yardımcısı olduğu dönemde Gözlemevi’ne önemli destekler veren Gülseren Böyüktaş bu yardımların her zaman devam edeceğini ifade etti. Günün müzik organizasyonunu Kartal’ın tanınmış işadamı ve Milli Sporcu Aydın Kaya üstlenirken, Kartal’ın yerel basını da çocukların bu özel gününe büyük ilgi gösterdi.
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü de programı nedeniyle şahsen katılamadığı bu organizasyonun çeşitli kalemlerini üstlenerek çocukların yanında oldu.

 

“Bu etkinliklerin en önemli tarafının çocuklara rol model olabilecek pek çok samimi yüreğin bir araya gelmesi olduğunu vurgulayan Kuruluş Müdürü Cem Karadeniz çocukların rehabilitasyon sürecinde sosyalleşme ve kendini kabul ettirme duygusunun önemine dikkat çekti. “

📆 20 Haziran 2014 Cuma 17:28   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR