MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL ZABITASI DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
KARTAL ZABITASI DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde gerçekleştirdiği denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. Görev kapsamında denetim, bilgilendirme ve düzenleme faaliyetlerini özverili bir şekilde yürüten Zabıta Müdürlüğü, vatandaşları bilinçlendirici bir tutum sergileyerek çalışmaya özen gösteriyor.

 
Yollara ve sokaklara rastgele bırakılan inşaat atıkları ve hafriyatların denetimi için 7 gün 24 saat çalışan Zabıta ekipleri, İmar Kanununa aykırı faaliyette bulunduğu tespit edilen yapıların denetimini ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştiriyor. Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belediye tarafından belirlenen saatler dışında gürültülü şekilde inşaai faaliyet gösteren şahıs veya şirketlere gerekli uyarıları yaparken çalışmaya ısrar edenlere cezai işlem uyguluyor.

 

Haftanın 7 günü, 12 mahallede kurulan semt pazarlarını denetleyen Kartal Zabıtası, nizami etiket kullanmayan, bina ve işyeri girişlerini kapatan, ağaçlara, balkon pencere vs. korkuluklarına ip bağlayan, tezgah sınırlarını aşan, çöplerini gelişi güzel atan ve bağırarak satış yapan esnafa uyarıda bulunuyor.

 

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından bildirilen ve belediyeden İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı almadan faaliyet gösteren iş yerlerine tebligat yapan Zabıta ekipleri, tebligat neticesinde ruhsat almayan işyerlerini mühürlerken belediye sınırlarında faaliyet gösteren ancak teşhir ve ticari amaçlı malzemeleri iş yerlerinin önüne koyarak vatandaşların geliş geçişini engelleyen iş yerlerine de gerekli uyarıları yaparak yaya trafiğinin sağlıklı ve düzenli işlemesi için çalışıyor.

 

Okulların açılmasıyla birlikte Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri, öğrencilerin okula giriş çıkış saatlerinde okulların bulunduğu caddelerde hazır bulunarak öğrencilerin okullarına güvenle giriş çıkışını sağlıyor.

Etiketler:
📆 16 Eylül 2014 Salı 10:23   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR