MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » KARTAL ZABITASI OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM YAPTI
KARTAL ZABITASI OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM YAPTI

Okulların açılması ile birlikte çocukların alışveriş yaptığı okul kantinlerinin hijyen ve sağlık koşullarını denetleyen Kartal Zabıtası çalışmalarına hız verdi.

 

Çocukların yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşıladığı okul kantinlerinin sağlık ve hijyen koşullarına uygunluğunu tespit eden Kartal Zabıta Müdürlüğü, denetimlere başladı. Kartal Yunus Mahallesi’nde bulunan Emir Sencer İlköğretim Okulu’nda Kartal Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetime Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve Zabıta Müdürü Atilla İlgün de katıldı. Zabıta ekipleri, okul çıkışında trafik uygulaması da yaptı ve öğrencilerin yollardan güvenli geçişini sağladı.

 

Kartal genelinde okulların kantinlerinde denetim yapan Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çalışanların kılık -kıyafeti, sağlık muayene kartları, iş yeri ruhsatları, mekanın genel temizliği, satışa sunulan ürünlerin muhafazası ve son kullanım tarihine yönelik kontrolleri yaparak tespit edilen eksiklikler ile ilgili kantin işletmecilerine uyarılarda bulundu. Denetimlerde ayrıca okul kantinlerinde satılması yasaklanan hızlı tüketim gıdaları ve gazlı içecek satışının kontrolleri yapıldı. Yangın tüplerinden ilaçlama tutanaklarına, çalışma izin ruhsatlarından ambalaj atıklarının nasıl toplandığına kadar birçok uygulama denetlendi.

 

kartal-zabita-okul-kantin-denetim-2
“Çocukların Sağlığı Her şeyden Önemli “

Kartal Yunus Mahallesi’nde bulunan Emir Sencer İlköğretim Okulu’nda yapılan denetime, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve Zabıta Müdürü Atilla İlgün de katıldı. Okul Müdürü Baykal Karadağ’ın yanı sıra öğretmenler ile bir araya gelen Gürer, Kartal Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı uygulamaları paylaştı. Öğretmenlerin bazı sıkıntılarını dinleyen Gürer, Başkan Op. Dr. Altınok Öz’ün bu konuda hassas olduğunu belirterek, belediye olarak okullara her türlü desteği vermeyi amaçladıklarını söyledi. Okul kantinleri ile ilgili denetimin de bu konudaki çalışmanın parçası olduğunu kaydeden Gürer, okul kantinlerinde satılan gıda ürünlerinin, gelişim dönemindeki çocuk ve gençler için büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. Gürer, “Bizim için çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli. Okul kantinlerinde satılan ürünlerin denetimi, belediyemiz ekipleri tarafından yıl boyunca periyodik olarak sürdürülüyor. Öğrencilerin kantinlerden sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmesi için gerekli şartları korumaya çalışıyoruz” dedi.

kartal-zabita-okul-kantin-denetim-1

Zabıtadan Güvenli Yol Geçişi

Okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin güvenliğini sağlamak için uğraş veren Zabıta ekiplerinin trafik uygulaması da devam ediyor. Trafik geçişinin tehlikeli olduğu 28 okulu tespit ederek önlem alan Zabıta ekipleri, sağladıkları güvenli yol geçişleriyle öğrencilerin sorunsuz evlerine ve okullarına ulaşmasını sağlıyor. Okul önlerindeki trafiği düzenleyen Zabıta ekipleri, öğrencilerin ellerinden tutarak güvenli şekilde karşıdan karşıya geçmelerine yardımcı olurken okul önlerindeki servis kargaşasına da müdahale ediyor.

Galeri
📆 01 Ekim 2014 Çarşamba 10:27   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR