MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eylül 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Eğitim, Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Toplum » Kartal’dan Erzurum’a uzanan sevgi elleri
Kartal’dan Erzurum’a uzanan sevgi elleri

İstanbul Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 20 öğrenci, Nene Hatun Köyü İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, eğitim ve kırtasiye yardımında bulundu.

 
Okul Müdürü Halil İbrahim Kapan, Öğretmenler Işın Seven, Türkan Kırımlıoğlu ve Mikail Akbulut, ile birlikte Nene Hatun Köyü’nü ziyaret ederek, Aziziye Tabyaları ve Tarihi Çifte Minareli Medrese’yi gezdiler. İstanbul’dan Nene Hatun Köyü’nde eğitim yardımı getiren öğrenciler duygusal anlar yaşandı.

 
”NENE HATUN KÖYÜ’NDE OLMAKTAN MUTLUYUZ”
İstanbul Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Kapan, Nene Hatun Köyü’nde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Türkiye’nin farklı coğrafyalarını tanımaktan çok mutlu oluyoruz. Erzurum’da gördüğümüz sıcak karşılama bizi fazlası ile memnun etti. Erzurum’da yardımlaşma ve dayanışma örneğini gördük. Toplumumuzdaki bu yardımlaşma ve dayanışma sürekli olarak devam eder. Bu şekilde yeni nesillerimize büyük faydası olacağına inanıyorum. Öğrencilerimiz sadece Kadıköy gerçeğini biliyorlar, ama şimdi Erzurum’da köy gerçeğini yaşadılar. En azından hayatın sadece İstanbul’da olmadığı, Anadolu’nun değişik yerlerinde, değişik coğrafyalarımızda yaşamın daha farklı olduğunu gördüler. Burada, hüzünlendiler, belki onlar adına mutlu oldular. Bu da bizleri gerçekten mutlu etti. “ diye konuştu.

 
SEVEN,”ERZURUM YÜREĞİMİZDE ÇARPIYOR”
Erzurum’un değerlerinden İstanbul Erzurumlular Vakfı eski Başkanlarından merhum Ethem Seven’in eşi Köy hizmetleri Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Işıl Seven ise amaçlarının İstanbul’dan Doğu’ya, Erzurum’a yardım köprüsü kurmak olduğunu ifade etti. Seven,”Erzurum Cumhuriyet Temellerinin atıldığı bir şehirdir. Bu memleket bizim, Erzurum bizim, yüreğimiz burada çarpıyor. Biz Erzurum ruhunu taşıyoruz. Okulumuz 14 yıldır bu sosyal çalışmayı yapıyor. Ziyaretlerimizi birçok okula yaptık. Bu kez de anlamı olsun dedik. Nene Hatun’u anlatmamız gerek. Nene Hatun’umuz bizim için çok özel. Nene Hatun’u cesareti ile hem kadınlarımıza, hem erkeklerimize örnek olmuştur. Nene Hatun’un Kültürünü çocuklarımıza anlatmak, köydeki kardeşlerinin hangi şartlar altında öğrenim gördüklerini, Doğu- batı arasında bir kardeşlik köprüsü kuralım. Çok mutluyuz, çok duyguluyuz. Bu proje onlara çok kazanımlar sağlayacak. Biz bu değerlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız“ dedi.
ERZURUM (İHA)

📆 02 Mayıs 2014 Cuma 10:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR