MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Toplum » Kartal’ı cazibe merkezi yapacağım
Kartal’ı cazibe merkezi yapacağım

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adaylarının arasında iddialı bir yere sahip olan , Ali Turabi Artuç, katıldığı her toplantıda ,gittiği heryerde ilgi ve sevgi ile karşılanıyor.
Halkla iç içe olmaktan çok memnun olduğunu söyleyen Artuç Belediye Başkanı olduğum zamanda bu böyle olacak. Sokaklarda Halkın içinde onlarla beraber olacağım ve Kartal’ı beraber yöneteceğiz.

Halkla aramda hiç bir engel olmayacak buna izin vermeyeceğim. 7/24 hizmete talibim ve Kartal’ı bir cazibe merkezi haline getireceğim.
Dünyadaki değişimin hızına ayak uydurmalıyız , bunun için ısrarlı, kararlı ve donanımlı bir kadroyla yola çıktım ve Allahın izniylede çıktığımız bu yolda zafer bizim olacak diyen Artuç Kartal’ı daha ileriye taşıyacak projelerinin hazır olduğunu ve ”Kartal hepimizin Gelin Kartal’ı hep birlikte çağdaş, insanca yaşanılabilir bir dünya kenti yapalım” diyerek konuşmasına  devam etti;
İnşaat ve sanayi alanında kendini kanıtlamış bir iş adamı olduğunu ve aynı zamanda Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesi olarak yedi yılı aşkın süredir belediyecilikte, halkçılık, çağdaşlık ve şeffaflılık temeline oturtulmuş projeler ürettiğini anlatan Artuç, profesör, doçent ve akademisyenlerden oluşan çekirdek bir ekibe sahip olduğunu söyledi.
“Kartal’ı bir cazibe merkezi haline getirmeyi temel vizyonumuz ve misyonumuz olarak belirledik” diyen Artuç, “Kartalımızı ölçebilir, yönetebilir, temsil edebilir anlayışıyla, verilerle daha yakından tanıyıp, doğru yönetebilmek, kendi içimizdeki istihdamı sağlamak, çalışmalarımızda, saha yönetimimizde yol haritası çıkarmak, zayıf noktalarımızı güçlendirmek adına, Kartal, üyelerimiz ve seçmelerimiz ile ilgili verisel raporlamalar çıkardık, doğru verileri bir araya getirerek sorun, beklenti ve önerileri doğru bir şekilde algılayıp, önemli notlar aldık” şeklinde konuştu.
Yaptıkları araçtırmaların sayısal sonuçlarını katılımcılarla palaşan Artuç, projelerini ise dört başlık altında özetleyerek şunları söyledi:
“Projelerimizi dört başlık altında topladık;
1- Eğitimde atılım yaparak Kartal’ın geleceğinin bugünden inşaa edilmesi,
2- Sağlık hizmetlerinde kalitenin yükseltilmesi ve kolay ulaşabilirlik,
3- Sosyal belediyeciliğin gerçek anlamda tesis edilmesi,
4- Kartal’ın bir kent olarak yarını kucaklayacak vizyonunun oluşturulması.
Kartal’ı dünyaya örnek olacak bir yaşam merkezi yapmak aslında zor değil. Ancak bunun için, anlayış, niyet, kararlılık, ısrarcılık, takipçilik, donanımlı olmak gereklidir. Tabii bir de cesaret. Biz bu cesarete de sahibiz şükürler olsun” dedi.
İlk proje, Kartal Vakıf Üniversitesi
Artuç, öncelikli projeleri hakkında şu bilgileri verdi:
“2000- 2500 TL arası eğitim bedeli ve gerekli durumlarda % 100 burslu okutulacak ve Kartal’ın Cumhuryet yurtları olacak. Yurt ve barınma sorunu yaşanmayacak 30 bin öğrenci kapasiteli Kartal Vakıf Üniversitesi, Kartalımızın olacak.
İkinci projemiz, Kartal Belediyesi’ne ait olan sağlık tesisinin üniversiteye bağlı tam teşekküllü hastaneye dönüştüreceğimiz Üniversite Hastanesi.
Üçüncü projemiz, yer üstünü park, yeraltını otopark yapacağız. Günlük 1 ile 2 TL arası bedelle, 5000 araç kapasiteli, 5 yılda kendini finanse eden yeraltı otoparkı yapacağız.
Dördüncü projemiz, bünyesinde belediyemize ait sosyalitesi yüksek restaurant ve caferlerle halkımızın 50 kuruş ile 1 TL arası çayını- kahvesini içeceği, 5-10 TL’ye balığını yiyebileceği sosyal mekânlar oluşturacağımız Sosyal Marina projesini yapacağız.

Etiketler:
📆 12 Aralık 2013 Perşembe 11:01   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR