MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Manşet, Sultanbeyli, Toplum » Kent Konseyi Dönemin Son Toplantısını Yaptı
Kent Konseyi Dönemin Son Toplantısını Yaptı

 

Kent Konseyi, Sultanbeyli Belediyesi Bilgi ve Teknoloji Odaklı Kurumsal Kapasite ve Yerel Kalkınma Projesi gündemiyle dönemin son toplantısını yaptı.

 

2014 yılının ilk, dönemin son olağan toplantısını Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştiren Kent Konseyi, Sultanbeyli Belediyesi Bilgi ve Teknoloji Odaklı Kurumsal Kapasite ve Yerel Kalkınma Projesi gündemiyle toplandı.

 

Kent Konseyi toplantısının açılış konuşmasını Sultanbeyli Kent Konseyi Başkanı Reşat Atalar Yaptı. Atalar, “Sultanbeyli Kent Konseyi Genel Kurulu’nun 2014 yılı ilk toplantısına hoş geldiniz.Şehirler, sürekli yaşayan canlı organizmalardır. Onların da ruhları var, onların da duyguları var. Caddeleriyle, bulvarlarıyla, bitki örtüsüyle, eğitim kurumlarıyla, kültür merkezleriyle, kütüphaneleriyle, spor salonlarıyla, temizliği ile anlam üretirler, adeta konuşurlar. Sürekli bakım ister ve ilgi isterler” dedi. Sultanbeyli’nin İstanbul’un vazgeçilmezleri arasındaki yerini artık aldığını ifade eden Atalar, “Yaşam biçimiyle, hemşehrilik bilinci ile gelişen katılımcılık geleneği ve insanının kente hızlı uyumuyla örnek bir ilçe olma yolundadır” şeklinde konuştu ve ardından sözü konsey sekreteri Av. Görgün Özcan’a bıraktı. Özcan, konsey üyelerine genel kurulun bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Kent Konseyi’nin gündeminin Sultanbeyli Belediyesi Bilgi ve Teknoloji Odaklı Kurumsal Kapasite ve Yerel Kalkınma Projesi olduğunu kaydeden Özcan, konseyin Sultanbeyli’ye kazandırdıkları hakkında bilgiler verdi.

 

Özcan’ın ardından proje sorumlusu Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Halil İbrahim Akıncı proje detaylarıyla ilgili sunum yaptı. Proje de, Konut Sicil Çalışması

 

Sosyal Doku Analizi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Kent Bilgi Sistemi, İş Zekası gibi konularda çalışmalar yapıldığını kaydeden Akıncı, projenin oldukça kapsamlı olduğunu kaydetti.

 

kent-konseyi

 

Her Geçen Gün Kurumsal Olarak Gelişme Kaydediyoruz”

 

Akıncı’nın ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de proje hakkında konsey üyelerine bilgiler aktardı. Keskin, “Belediyemiz her geçen gün kurumsal anlamda gelişmeler kaydediyor. Bu gelişmeler ışığında vatandaşlarımıza daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet verecek projeleri hayata geçiriyoruz. Belediyemizin hizmet kalitesini artıracak ve vatandaşımızın resmi işlemlerini yaparken işini kolaylaştıracak yeni bir teknolojik sistem kurulumu üzerinde kapsamlı bir çalışma yaptık. Bu amaçla oluşturduğumuz Bilgi ve Teknoloji Odaklı Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Yerel kalkınma Projesi ile Sultanbeyli’de teknolojik belediyeciliğin öncülüğünü yapıyoruz. İstanbul kalkınma ajansı ile ortaklaşa yürütmeye başladığımız bu projemiz nihayete erdiğinde belediye yöneticilerini, çalışanlarını ve vatandaşlarımızı teknolojik imkânların kolaylığı ile tanıştıracak” şeklinde konuştu. Projenin kapsamında öncelikle Sultanbeyli’deki bütün binaların, bina içinde bulunan hanelerin ve işyerlerinin veri tabanına kaydedildiğini ifade eden Başkan Keskin, “Bu sayede vatandaşlarımız belediye ile ilgili çoğu işlemini internet üzerinden çevrimiçi olarak yapabilecek. Yine anketörler aracılığı ile toplanan hane halkı ve işyeri verileri sosyal politikalarımızı oluştururken bize ışık tutacak” dedi. Sultanbeyli için böylesine geniş çaplı ve önemli bir projeyi hayata geçirmenin heyecanını yaşadıklarını kaydeden Keskin, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

İlçemiz İçin Önemli Bir Proje”

 

Başkan Keskin’in ardından konuşan Kaymakam İbrahim Özefe, kent konseyinin toplantısına ilk defa katıldığını ve konseyde verimli çalışmaların yapıldığına şahit olduğunu kaydetti. Sultanbeyli’de huzur ve ahenkli bir çalışma ortamının var olduğunu ifade eden Özefe, “Bahsedilen proje ilçemiz için çok büyük önem arz ediyor. Çok detaylı çalışmalar yapılmış. İlçemizde gelişimi artıracak veriler ortaya çıkmış. Şunu bilmeliyiz ki yönetim artık tek taraflı değil karşılıklı etkileşimle mümkündür” şeklinde konuştu.

 


Konsey toplantısında dilek ve temenniler bölümünde AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Kızılay Sultanbeyli Şube Başkanı Ali Bulut ve Sultanbeyli Spor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Gerçek’te söz olarak konseyde düşüncelerini paylaştı.

 

Galeri
📆 27 Ocak 2014 Pazartesi 10:07   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR