MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Kınalı adanın huzuru için eylem
Kınalı adanın huzuru için eylem

Huzurlu bir yaşamı, İstanbul’a en yakın yerleşim yeri olarak Adalarda bulanlar isyan etti.

 

“ADA’MIZI ÇOCUKLARIMIZ VE YAŞLILARIMIZ İÇİN CENNET YAPMAYA BU EYLEM İLE BAŞLA, KİRALIK BİSİKLETLER VE ELEKTİRİKLİ MOPETLERİN KONTROLÜ İÇİN İMZA VER, SORUMLULUK AL”

 

sloganıyla yola çıkan Kınalı ada halkının sesini duyan Nurhan Çetinkaya, Kınalı ada platformunu kurdu. Kınalı ada platformu oturum eylemiyle seslerini her geçen gün biraz daha yükselterek yetkililere duyurmaya çalışıyorlar. Amaçlarının, kimsenin ticaretine engel olmak olmadığını dile getiren Nurhan Çetinkaya “Herkes yaptığı işi düzgün yapsın etrafa ve kişilere saygı duysun tek isteğimiz budur” dedi. Yaz aylarında 20.000 nüfuslu Kınalı ada hafta içi gelenlerle 30-35 bin kişiyi buluyor. Cumartesi, Pazar günleri 70.000 kişiye çıkmaktadır.

 

 

Caddelerin taşıyamadığı bu kalabalık içerisinde hızla sürülmeye çalışılan kiralık bisikletler ve elektrikli araçlar yaşlılar ve çocuklar için birer canlı bomba olduğunu belirten Kınalı ada halkı, “Huzurumuzu ticari ranta kurban etmeyeceğiz” dediler. Her gün olan kazalarda hayati risklerinde oluştuğunu ifade eden ada halkı “Yoğun bakıma kaldırılan çocuklarımız ve yaşlılarımızın yaraları iyileşse bile travması geçmemektedir.

 

112 Acil kayıtları sözlerimizi teyit edecektir” diyerek haklı eylemlerinin mazeretini dile getirdiler. Bu durumu pretosto etmek için Kınalı ada meydanında oturma eylemi gerçekleştiren ada halkı, ayrıca Acil tedbirler alınmadığı takdirde kazalar devam edecek ve adada yaşamak çocuklar ve yaşlılar için kabusa döneceğini dile getirdiler.
Birlikte yaşama kültürümüzün zarar görmemesi için birde imza kampanyası başlattılar.

Etiketler:
📆 12 Eylül 2014 Cuma 10:15   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR