MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Kartal, Manşet, Toplum » KREŞ ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET SEVİNCİ
KREŞ ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET SEVİNCİ

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal Belediyesi’ne bağlı olarak eğitim-öğretim veren Atalar Merkez, Atalar Şube, Kordonboyu, Begüm Yavuz, Uğur Mumcu, Gümüşpınar, Cumhuriyet 1, Cumhuriyet 2,  Soğanlık Yeni, Soğanlık Orta, Hürriyet kreşlerinin 6 yaş öğrencilerinin mezuniyet töreni Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Minikler yıl boyunca öğrenmiş oldukları hünerlerini sahneleyerek izleyenlerden tam not aldı.

 

Kartal Belediyesi’nin 11 kreşinde eğitim gören miniklerin mezuniyet törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Gülcemal Fidan, Mustafa Fehmi Okay, Nuran Keriş, Kartal Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartallı Muhtarlar, Kartal Şalpazarı Dernek Başkanı Salih Kanbulut, Kartal Samsunlular Dernek Başkanı Kenan Yılmaz, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Gazi Oktay Kaya, kreş öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.

 

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende kreş öğrencileri ilk diplomalarını almanın heyecanını yaşadı. Törenin açılış konuşmasını yapan Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar, “2009 yılında ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ diyen Başkan Altınok Öz’ün eseridir bu salon. Şimdi 723 öğrenci, 146 personel ve 11 kreş ile Türkiye’ye örnek olabiliyorsak, kamu kurumları -bu işi nasıl yaptınız?- diye bizi arıyorsa bunun tek cevabı siyaset üstü düşünen bir Belediye Başkanımızın var olması, Kartal’ı ve çocukları çok seviyor olmasıdır. Atatürk ilke ve inkılâplarının bize verdiği güç, zihinlerimizi aydınlatan ışığı ile Başkanımızın çizdiği yolda aydınlık yarınlar için, geleceğimiz olan çocuklar için, umutlarımız için yürüyoruz. Kartal Belediyesi ekibi olarak her çocuğu kendi çocuğumuz gibi seviyor ve benimsiyoruz. Ekibimizin başı, olarak tüm desteğini veren ve önümüzdeki tüm engelleri kaldıran Kartal Belediyesi Başkan Yardımcımız Mustafa Fehmi Okay’a teşekkür ve saygılarımı sunuyorum. Huzurlarınızda çalışma arkadaşlarıma da teşekkür etmek isterim.

 

 

Sizlerin minikleri, bizim okulumuzun en büyükleri bugün mezun oluyorlar. Dileğimiz üniversiteden de mezun olduklarını, vatana millete hizmet ettiklerini görebilmemizdir. Biz kendimize, çocuklarınıza ve size güveniyoruz. Kartal Belediyesi kreşlerinde yetişen çocukların geleceği aydınlatacağına inanıyoruz. Yeter ki aydınlıktan korkan yetişkinler olmasın.” dedi.

 

“Bir torunum yok; ama buradaki çocukların hepsi benim torunum”

 

Törende konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Bugün hakikaten hem duygulandım, hem mutlu oldum. Bazen gözyaşlarıma hâkim olamadım. Yaptığımız işin, geldiğimiz noktanın ne kadar güzel olduğunu bana gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bir torunum yok; ama buradaki çocukların hepsi benim torunum. Geldiğimiz noktada, Büyük Atatürk’ün sözlerini hatırlatmak isterim ‘Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır.’ Ben umudumu kaybetmedim diyorum. Böyle bir etkinlikte, bu pırıl pırıl çocukları yetiştiren siz veliler, siz öğretmenler, siz sevgili arkadaşlarım, sizler var olduğunuz sürece ben de umudumu hiç kaybetmeyeceğim. Hepinize teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza geleceklerinde başarılar diliyorum. Yarın biliyorsunuz Ramazan başlıyor. Tüm ailelere; sağlık, mutluluk, dayanışma, anlayış içerisinde bir Ramazan diliyorum. Allah tuttuğunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri de kabul etsin diyor, hepinize sevgiler sunuyorum.” dedi.

Mezuniyet töreninde Atatürk Rondu, Atatürk Oratoryosu, cimnastik gösterisi, ülkeler gösterisi, folklor, ritim grubu, Latin dans gösterisi, step gösterisi, İzmir Marşı, koro ile minikler sahne aldı. Gösterilerin ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve protokol üyeleri, miniklere diplomalarını dağıttı. Diploma töreninin sonunda minikler ilk kez keplerini havaya attı.

 

 

Galeri
📆 27 Mayıs 2017 Cumartesi 19:21   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR