MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, Kartal, Manşet, Toplum » Kültür-sanat Sezonu, Göç Sergisi’yle Başlıyor
Kültür-sanat Sezonu, Göç Sergisi’yle Başlıyor

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu ekimde başlıyor. Tiyatrodan konserlere yüzlerce etkinliğin sanatseverlerle buluşacağı yeni sezonun açılışı  ise 13 Ekim’de düzenlenecek Çağdaş Eserlerle Göç Sergisi ve Nalan Altınörs’ün konseriyle gerçekleşecek. 

 

Çağdaş Eserlerle Göç Sergisinden önce Kültür-Sanat Sezonu Açılış Programı düzenlenecek. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte 2017-2018 Sezonunun Kültür-Sanat Etkinlikleri hakkında bilgi verilecek. Ardından ise sezonun ilk etkinliği olan Çağdaş Eserlerle GöçSergisi’nin açılışı yapılacak. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ndeki gerçekleşecek “Göç” adlı sergide sanatçılar Gökçe Okay, Defne Sesin Okay ve  Fransız Sanatçı Stephane Delagrange’nin eserleri yer alacak. Sergide insanın göç etme kaygı ve güdüsü, fotoğraf ve resimlerden oluşan eserlerle anlatılacak. 13 Ekim Cuma günü saat 15.00’da açılışının yapılacağı “Çağdaş Eserlerle GöçSergisi”ni sanatseverler, 31 Ekim Salı gününe kadar ziyaret edebilecek.

Açılış konserini Nalan Altınörs verecek

Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün organizasyonuyla açılışı yapılacak yeni Kültür-Sanat Sezonunun Açılış Konserini Türk Müziği Sanatçısı Nalan Altınörs verecek. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek konserde sanatçı, sahne ekibiyle birlikte sevilen türküleri Pendikliler için seslendirecek. Açılış konseri 13 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’da gerçekleşecek.

Sezonun ilk tiyatro oyunu “Sürgün”

Sezonun ilk tiyatro oyunu ise “Sürgün” olacak. Birinci Dünya Savaşı sonrası Türkiye’sinde Teşkilat-ı Mahsusa’da görev alan Tahsin’in maceralarını anlatıyor. 14 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde oynanacak oyunun konusu kısaca şöyle: Tahsin yeni evli, Teşkilat-ı Mahsusa’da bir süredir görev yapan genç bir ajandır. Ülke Birinci Dünya Harbinden yeni çıkmış, büyük bir dönüşüm sürecinden geçmektedir. Mehmet Akif’in de yazılarının yayımlandığı Sebilürreşad Dergisi de kapatılıp milli mücadelecilerin istihbarat takibine alınması bir takım etkiler doğurur. Peşine takılan istihbaratçıların farkına varan Mehmet Akif ise durumdan rahatsız olur ve Mısır’a hicret eder. İstihbarat Şefi Hilmi Bey Tahsin ise Akif’i korumakta kararlıdır.

Sohbet programlarında 17 değerli isim

Ay boyunca kültür merkezlerinde düzenlenecek çeşitli sohbet programları, birbirinden değerli isimleri ağırlayacak.  Pendikliler, yeni dönemde Ebubekir Sifil, Ayşe Böhürler,  Hayati İnanç, Mustafa Ağırman, Savaş Şafak Barkçin, Dr. Halit Yerebakan, Ekrem Demirli, Adem Apak, Sibel Eraslan, Avni Özgürel, Nurullah Genç, Fatih Çıtlak, Mehmet Emin Maşalı, Ömer Tuğrul İnançer, Selma Argon, Ahmet Taşgetiren-Selahattin Kocaaslan’ın sohbetlerini dinleme şansı bulacak.


03 Ekim 2017
📆 04 Ekim 2017 Çarşamba 11:40   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR