MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Manşet, Pendik, Politika, Toplum » Levent Kırca İstanbul’u Fethetti
Levent Kırca İstanbul’u Fethetti

 

Pendik Adayı ile Seçim Buluşması

 

İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Kırca’nın yoğun seçim programında bugünkü durağı öncelikle Pendik oldu. Kırca, İşçi Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz’ın seçim programını açıkladığı kahvaltılı toplantıya katıldı. Oldukça coşkulu geçen toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İP Tuzla Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kılıç da Boyraz’a destek için oradaydı. Mimar, mühendis, pedagog ve basın sözcülerinden oluşan danışma kuruluyla kürsüye çıkan Pendik Belediye Başkan Adayı Nurhayat Boyraz konuşmasında şunları ifade etti: “Tüm Türkiye’de İşçi Partisi’nin yerel sorunlara nasıl çözüm getireceği sorusuna tek bir yanıt vardır o da çalmayacağımızdır. Halkın kaynaklarını halk için kullanan bir belediye yaratacağız. Sistemin rantçı belediye düzeni kökten değiştirilecektir. Belediyecilikte tek ölçümüz halkın mutluluğunu sağlamak ve refahını yükseltmektir.”

 

Boyraz’ın ardından söz alan İP İBB Adayı Kırca gündemi değerlendirerek şunları söyledi: “İşçi Partisi Türkiye’de ayağa kalkan halk hareketinin öncüsü olmuştur. İşçi Partisi her zaman TOMA’ ların, barikatların önünde, gazın içindeydi. Öte yandan Türkiye’nin bugünkü durumunu sadece biz görebiliyoruz, diğerleri ya göremiyor ya da görmek istemiyor. Ayakkabı kutularındaki paraları, ses kayıtlarını, hırsızların sesindeki titremeyi herkes biliyor artık. Gerçekleri dublaj da, montaj da deseler biliyoruz, görüyoruz.

 

Kırca, oyları bölüyorsunuz diyenlere şöyle cevap verdi: “CHP’ye gittik birleşelim demek için, cevap verme zahmetine girmediler. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in CHP ile ilgili yazdığı çok güzel bir yazı var. Atatürk’ten eser yok CHP’de. Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyemiyor, Mustafa Kemal’in yurttaşlarıyız diyorlar. Laiklik tehlikede değil diyorlar. İsminde cumhuriyet ve halk geçip bu iki kavramdan bu kadar uzak bir parti daha yoktur. Ben eski CHP’liyim annem de babam da CHP’liydi. Bununla birlikte gerçekleri korkmadan söylemeliyiz, partimizin karakterine de bu yakışır. Değerlerimizin bir bir nasıl yok edildiğine tanık olduk. TC’nin kalkmasına, askerlerimizin, aydınlarımızın, siyasetçilerimizin nasıl içeri tıkıldıklarına tanık olduk. İstanbul’u AKP’ye ya da Sarıgül’e verirsek Türkiye’yi kaybederiz.” dedi. Medya sansürüne de sitem eden Kırca: “Kendi konuştuğumuzu kendi gazetemiz yayınlıyor. Nerede diğer basın? Biz bu ülkenin adayı değil miyiz, bu şehrin adayı değil miyiz?”

 

Erdoğan’ın ses kayıtlarının çıkmasının ertesi günü seçim mitinglerinde oy istemesine de değinen Kırca: “Tayyip’in ipliğini pazara çıkardık, yüzsüz değil çok yüzlü bir adam bu. Önü arkası her yeri yüz.” diyerek vatandaşları kahkahaya boğdu.

 

Sokak-2

 

Üçüncü Köprüye Hayır!

 

Kırca, Pendik sonrasında Sarıyer Doğa Girişimi tarafından organize edilen “3.Köprüye Hayır” eylemine katıldı. Basın açıklaması öncesinde Büyükdere esnafını ziyaret eden Kırca sahildeki çay bahçelerini tek tek gezdi. Esnaftan ve çevredeki vatandaşlardan tam destek alan Levent Kırca basın açıklamasında ilk sözü alarak şunları söyledi: “İstanbulluların 3. köprüye, yeni havaalanına ihtiyacı yoktur. İstanbul’un dürüst yöneticilere ihtiyacı vardır. Onun için buradayız. Ormanımıza, yeşilimize göz diktiler, rant için ağaçları talan ettiler. Köprünün bacaklarını sağlıksız bir şekilde inşa ettiler. İP olarak bu talana dur diyoruz. Köprü bitmeden bu yağmacıların iktidarları bitecek. Yolsuzluğa, yalana, talana bizim iktidarımız son verecek. Yetti artık çalıp çırpıp yedikleriniz! Nerede bir yolsuzluk, yağma var karşınızda İşçi Partisi’ni bulacaksınız.”

 

Vatandaşların “Anlamadın Bilal” sloganı atması üzerine “Bilal’in anlamasını bekleyemeyiz işimiz gücümüz var.” diyen Kırca’ya vatandaşlar alkışlarla destek oldu.

 

Levent Kırca’nın ardından sözü alan İP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hakan Ganimgil şöyle konuştu: “AKP’nin çöküş süreci hızlandıkça buradaki inşaatların da hızı arttı. Köprü, sit alanında kanunsuzca inşa ediliyor. İstanbul’un gerçek sahipleri olarak köprüyü mühürleyeceğiz.” dedi. Ardından 3.köprü inşaatını mühürlemek için vatandaşlar yürüyüşe geçti.

 

 

Beylikdüzü’nde Sevgi Seli

 

Levent Kırca’nın son durağı ise Beylikdüzü’ndeki Beylik Pazarı’ydı. Kırca’yı İşçi Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan Başkan Adayı Dr. Coşkun Ege ve araç konvoyu karşıladı. Beylikdüzü halkının yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Levent Kırca’nın ve İşçi Partisi heyetinin pazara girmesiyle adeta izdiham yaşandı. Halkı selamlayan Kırca yurtseverlerin desteğini istedi. Bu isteğe karşılık veren Beylikdüzü halkı ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganını attı.

 

 

 

Pazarda esnafla kucaklaşan Kırca pazar taburesinin üzerine çıkarak kalabalığa seslendi: “Şu anda mevcut hükümetten hiçbir zaman korkmadım, korkmuyorum. Kadınlarımıza, halkımıza, gençlerimize güveniyorum. Onları oy sandığına gömeceğiz. Size söz veriyorum. Mustafa Kemal’in askerlerini o zindanlardan çıkaracağız. Onları ailelerine kavuşturacağız. Bu seçimlerde hiç şüphesiz adres İşçi Partisi’dir. Ben neden İşçi Partisi’ndeyim? Tek dürüst parti, taviz vermeyen parti İşçi Partisi’dir.” dedi.

 

 

Levent Kırca turunu gözleme yapan kadın pazarcılarla sonlandırdı.

 

 

 

Galeri
📆 03 Mart 2014 Pazartesi 12:13   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR