MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » LÖSEV’DEN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ZEYTİN DALI UZATILDI
LÖSEV’DEN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ZEYTİN DALI UZATILDI

LÖSEV SAĞLIK BAKANI’NA ŞÖYLE SESLENDİ

 

Bizim tek mücadelemiz Lösemili Çocuklarımız ve Kanser hastalarımız içindir. 1 çocuğumuzu bile lösemiden kaybetsek yüreğimiz sızlıyor, içimiz yanıyor. Tam 20 yıldır Lösemili ailelerle ve KANSER Hastaları ile iç içeyiz. Onların çektiklerini, sıkıntılarını, ıstıraplarını en iyi biz biliriz.
Onların saçının bir teline bile zarar gelmesine müsaade etmeyiz. % 87’si asgari ücretli yoksun ailelerin lösemili ve kanserli çocukları için gerekirse CANIMIZI veririz. Gelin “Sen – ben kadro 100 – 400 yatak yurt dışından doktor getirin, böyle bir hastaneye gerek yok” gibi polemiklerle zaman kaybetmeyeliyim. Zaman bizim için CAN DEMEKTİR.

 


losevden-saglik-bakanligina-cagri-2

 

 

 

LÖSEV FORMÜLÜNÜ AÇIKLADI

 

Biz 400 yataktan vazgeçelim, 250 YATAK SAYISINDA ANLAŞALIM. YALNIZCA ÇOCUK ONKOLOJİ Hastanesi açmayalım. Hem Çocuk hem de YETİŞKİN Hastanesi Olsun. Tüm branşlar, uzmanlıklar için kadro isteyelim. SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN KORKUSU olan 33 ÇOCUK HEMATOLOJİ – ONKOLOJİ DOKTOR Kadrosu İSTEMEYELİM. Hakkımızdan vazgeçelim.

 

Hem normal çocuk hastanesi hem de Lösemi + Onkoloji Hastanesi olarak Hizmet verelim. 33 Çocuk Onkoloji Uzmanı yerine siz bize Yenidoğan – Acil Yoğunbakım / Anestezi Kadın Doğum – Cerrahi Beyin Cerrahisi – Radyoloji – Kalp Cerrahisi – Dahiliyeci vs. toplam 165 Doktor kadrosu verin. Böylece tek branşı alıp Sağlık Bakanlığını zorlamayalım.

cumle-losev

Tüm Bunlara karşın LÖSEV’İN SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN TEK BİR ŞARTI VAR: “LÜTFEN BİZ YURT DIŞINDAN DOKTOR İTHAL ETMEYELİM. BİZ LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIMIZI YABANCI DOKTORLARA TEDAVİ ETTİRMEYİZ, YAVRULARIMIZI TÜRK DOKTORLARA EMANET EDELİM.”

 

Lösemi ve Kanser Hastalıkları hızla artıyor. Mevcut imkânlar yetersiz. Tedavi ile tam iyileşme oranı ülkemizde çok düşük. Erken tanı ve hemen tedavi süreleri çok gecikiyor. Hijyen, beslenme ve moral faktörleri çok önemli. Bu nedenlerle her sene yaklaşık 150 bin hastamızı kanserden kaybediyoruz.

 

Bizim tek RANTIMIZ bütün çocuklarımızın iyileşmesi, annelerinin yüzünün gülmesidir. Buna engel olanlar büyük vebal ve sorumluluk altına girerler. Tüm çabalarımız ülkemiz ve insanlarımız içindir.

 

Saygılarımızla

Galeri
📆 28 Nisan 2015 Salı 13:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR