MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Kartal, Manşet, Toplum » Makedonya Eski Başbakan Yardımcısı Ağırlandı
Makedonya Eski Başbakan Yardımcısı Ağırlandı

 

Dernek merkezimizde Makedonya Eski Başbakan Yardımcısı, Tetova(Kalkandelen) Belediye Başkanı Teuta ARİFİ ve Planlama-Yatırım Heyeti konuk ettik. Üyelerimiz programda  Planlama ve Yatırım Heyetinden ülke hakkında bilgiler aldılar. Soru cevap şeklinde ilerleyen program , Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Küçükoğlu  tarafından, Sayın Teuta Arifi Hanıma plaket takdim edilerek sonlandırıldı.

Amerika Pazarına Açılırken Bilinmesi Gerekenler Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Amerika ile ticaret yapan ,yapacak veya Amerika’da iş kurmak isteyen üyelerimize özel VIP bilgilendirme Semineri gerçekleştirdik. Seminerde Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur Amerika’daki fırsatlardan bahsetti. Gerçekleştirilen seminerde , Amerika’da faaliyet gösteren hukukçu, yatirim planlamasi hizmeti saglayan sirket temsilcileri tarafından yön gösterilmesi amacına matuf olarak düzenlediğimiz, ayrıca bizzat Amerika’da yatırım yapmış işadamlarından ABD ile ticaret ve ABD’de iş kurma konusunda hayat tecrübelerinin aktarıldı. Katılımcılara ;

  ABD ile ticarette ihracat risklerinin önlenmesi
  ABD’de Sirket kurma, ofis acma konusunda dikkat edilmesi gerekenler
  Vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler 
  Yatirimci vizesi, Yesil kart, oturum ve calisma izni
  ABD pazarina giris oncesinde yapilmasi gereken faaliyetler, yatirim analizi ve planinin olusturulmasi
  ABD’deki isletmelerin pazarlama, finansman ve kredibilite gereklilikleri  konularında bilgilendirme yapıldı.

İviad Basınla 01

İnşaat Sektörüyle Alakalı Mali Sorunlar ve KDV İade Bilgilendirmesi Yapıldı

Dernek merkezimizde devam ettirdiğimiz kahvaltı programlarına bir yenisini yapı komitesi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdik. Toplantıda katılımcılara Yeminli Mali Müşavir Kaan Kaleli Bey  tarafından sektördeki mali sıkıntılar ve kdv iade bilgilendirmesi hususunda bilgiler aktarıldı.

Konuğumuz Ugandalı İş Adamları

Dernek olarak ağırladığımız heyetlere bir yenisinide , Uganda’dan gelen iş heyetini ekledik. Türkiye ‘ de birçok alanda alım yapmaya gelen heyete , dernek üyelerimizden Sami Uyanık Bey Eşlik etti. Dernek  Genel Sekreterimizin bilgilendirmesiyle devam eden ziyarette , karşılıklı iyi niyet ve hediyleşmelerle program sonlandırıldı.


Mardinli İş Adamlarını Ağırladık
Dernek merkezinde Mardin’den gelen iş adamlarını ağırladık. Programda üyelerimizle karşılıklı tanışma ve iş görüşmesi gerçekleştirildi.

3 Haftalık Dış Ticaret Okulu Eğitimi Gerçekleştirildi
Firmaların, dış ticaret departmanlarında çalışmak veya kendi işini kurup dış ticaret yapmak isteyen kişilere, dış ticaret hakkında gerekli pratik ve teorik bilgilerin verilerek dış ticaret yapmalarını sağlanmak amacıyla dernek merkezinde , eğitmenimiz  Elif Ünal Pekçetin tarafından 3 haftalık dış ticaret eğitimi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Etiketler: ,
📆 30 Aralık 2013 Pazartesi 14:23   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR