MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Flaş, Maltepe, Politika, Toplum » Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’den Buruk Veda
Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’den Buruk Veda

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, CHP’den aday gösterilmemesinin ardından bir basın açıklaması yaptı. Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde basın mensupları, Maltepe Belediyesi başkan yardımcıları, çalışanları, CHP üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda basın açıklaması yapan Başkan Zengin, partisinde kalacağını açıkladı. Alkışlar eşliğinde salona giriş yapan Başkan Zengin’in konuşması sırasında salondaki kalabalık göz yaşlarını tutamadı. Açıklamasının ardından Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganları eşliğinde uğurlandı.

 

mustafa-zengin-3

 

Zengin Basın Açıklamasında şunları söyledi;

 

”2009 yılının Mart ayından itibaren Maltepe’de halkla bütünleşen bir belediyecilik anlayışını yaratmak için halkımızla birlikte yola çıktık.

 

2009 yılından bu yana sürdürdüğümüz hizmet anlayışının ve kimsenin adamı olmama prensibimizin sadece halka hizmet, halkın adamı olma duruşumuzun 2014 seçimlerinde partimizin yetkili kurumları tarafından anlaşılmadığını hep birlikte görmekteyiz.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendi dizayn alanı olarak görenler, konuşmalarında değiştireceğiz diye bağıranlar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş felsefisinin en önemli parçası olan halk kelimesini maalesef göz ardı etmişlerdir.

 

Özgürlüğe inandığını iddia eden bir partinin gece nöbetlerinde telefonla aday arayışları, burası olmazsa orası olur oraya yerleştirin bakışlı yerel politikaları tüm aday adaylarını yok sayıp dışarıdan atamalar yapılıyor olması tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir.

 

Keşke malum şahıslar bizleri de arayıp bizleri aday olarak düşünmediklerini söyleme cesaretini gösterebilseydi de biz de Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözlerini açmış fertler olarak partimiz için gereğini yapsaydık, tıpkı bugün olduğu gibi.

 

Yapılan tüm haksızlıklara rağmen ve karşın Mustafa Kemal Atatürk’e Cumhuriyet’e ve Cumhuriyetin değerlerine olan inancımız nedeni ile susmamız sessiz kalmamız ve bu partiyi hak etmeyenlerin vicdanına bırakmamız söz konusu olamaz.

 

Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde beni ve benden daha önemlisi belediyecilik hizmetlerimizi bilen ve bu doğrultuda desteklerini eksik etmeyen tüm Cumhuriyet Halk Partisi’nin yürekli insanlarına teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Yaşadığımız montaj adaylaştırma sürecinde tepkilerini dile getirmek üzere hem İstanbul hem de Ankara ‘da Parti merkezlerine giden tüm halkımıza yanımda durdukları için sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Gezi Parkı mücadelesinde yitirdiğimiz tüm gençlerimizin ve ailelerinin bu ülkeyi daha özgür kılmak için bağımsızlık mücadelesi vermiş her bir bireyin önünde saygıyla eğiliyorum. Onların beklediği Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partisi için onların bize öğrettiği direnci hayatımın sonuna kadar sürdüreceğimin bilinmesini isterim.

 

Geçirdiğimiz 5 yıl süresinde kırdığım, üzdüğüm dostlarım çalışma arkadaşlarım varsa hepsinden özür diliyor, beni Türkiye’nin en başarılı 9. Belediye başkanı yaptıkları için teşekkür ediyorum.5 yıl boyunca benimle yürüyen Maltepe Belediyesi’nin tüm emekçilerine haklarınızı helal edin diyorum.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde içinde bulunduğumuz süreçte bu kaos ortamını yaratanlardan ve halkı yok sayanlardan Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde kalarak halkımızla birlikte hesap soracağımızın da önemle bilinmesini istiyorum.

 

AKP’nin kalelerinden biri diye nitelendirilen Maltepe’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin oylarını %110 arttırarak göreve gelmiş bir hizmet adamı olarak Parti Yetkililerinin kamuoyuna dile getirmiş oldukları 15-20 yıldır belediye başkanlığı yapıyorlar tanımını henüz ilk dönemim olması nedeni ile  anlamakta güçlük çekiyorum ve yaşanan bu trajikomik olaylar zincirini  duyarlı Maltepe halkının takdirine bırakıyorum.

 

Bu  süreçte  benim adaylığım gerçekleşirse aday çıkarmayacağını açıklayan ve adaylığım gerçekleşmeyince kapılarının sonuna kadar bana açık olduğunu dile getiren tüm siyasi partilerimize de beni kendi partimden daha fazla önemseyip onore ettikleri  için teşekkür ediyorum.

 

Bu vesile ile en büyük sevgilim olan Maltepe halkının sevgililer gününü kutluyor, yolu sevgiden geçen herkesin bir gün bir yerde mutlaka buluşacağını da herkese hatırlatıyorum.”

 

 

mustafa-zengin

 

📆 14 Şubat 2014 Cuma 17:00   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR