MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Gençlik, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Sağlık, Toplum » Maltepe Belediyesi’nden kanser hastası çocuklara moral etkinliği
Maltepe Belediyesi’nden kanser hastası çocuklara moral etkinliği

Maltepe Belediyesi, Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği işbirliğiyle, kanser hastası çocuklar için bir dizi özel etkinlik düzenleyecek. İlki 3 Ekim’de düzenlenecek etkinlikte, kanser hastası çocukların moral bulması amaçlanıyor.

 

Maltepe Belediyesi ve Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği tarafından, kanser hastası çocuklar için özel etkinlik düzenlenecek. Ekim-Kasım 2015 ve Mart-Nisan-Mayıs 2016 tarihleri ve her Cumartesi saat 09:00-12:30 saatleri arasında yapılacak etkinlikler, Maltepe Belediyesi Kütüphane, Kurslar ve Mesleki Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İdealtepe Cumhuriyet Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Hematoloji ve onkoloji hastası çocukların katılabileceği etkinlikte, moral, motivasyon ve yaşam gücünü içeren aktiviteler yapılacak.

YAŞAM GÜCÜMÜZLE YANINIZDAYIZ

“Yaşam Gücümüzle Yanınızdayız” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan Yaşam Gücü Gönüllüleri Derneği Başkanı Gülçin Dilek Gürbüz, “Kanseri yenmiş ve kanser sürecinin getirdiği travmaların atlatılmasında, deneyim kazanmış kişiler ve yakın akrabaları ile başta çocuk kanserleri olmak üzere tüm kanser hastalarına destek vermek amacıyla derneğimizi kurduk. Tıbbi açıdan,  çocuklarımıza gereken her tür destek veriliyor. Bizler yaşam gücü, moral, motivasyon bazında çocuklarımızı el becerileri ile rehabilite etmenin yanı sıra, kişisel gelişim çalışmaları yaptırıyor;  müzik ve ritim eğitimi de veriyoruz. Her eğitimin içinde 15 dakika kişisel gelişim, 15 dakika ritim ve kalan zamanda el becerileri içeren aktiviteler yer alıyor. Amacımız kanser hastalığı yaşayan kişilerin sürecine dikkat çekmek, hastalığı yaşayan kişilerin, yakınlarının tedavi sürecinde ve sonrasında yaşam kalitesini arttırmak ve toplumda bu hastalıkla ilgili farkındalık yaratmak” dedi.

KORODAN DEV KONSER

Etkinlikler için aktivitelerin yapılacağı cumartesi günleri saat 08.30’da, Maltepe E-5 metro durağından ring seferler yapılacak. Ayrıca dernek tarafından, 6 Aralık pazar günü ses sanatçıları eşliğinde canlı müzik, bale resitali, folklor gösterisi ve Pembe Yaşam Gücü Korosu’nu içeren büyük bir konser düzenlenecek.

📆 03 Ekim 2015 Cumartesi 10:58   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR