MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Mart 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Toplum » “Maltepe İlçesi Afetlere Gönüllü Örgütlenmeyle Hazırlanıyor”
“Maltepe İlçesi Afetlere Gönüllü Örgütlenmeyle Hazırlanıyor”

  “Maltepe İlçesi Afetlere Gönüllü Örgütlenmeyle Hazırlanıyor” projesinin açılış toplantısı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) Sayın Belediye Başkanı Ali KILIÇ ve İstanbul Üniversitesi Jeofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Dr. Oğuz Gündoğdu’nun katılımıyla gerçekleştirilecektir.

 

 

Proje, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmekte olup Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi, Maltepe MAGDER ve AFAD ortaklığında yürütülmektedir.

 

Projenin genel amaçları; mahalle bazında, özellikle afet sonrasındaki kritik saatlerde müdahale imkân ve kabiliyetini güçlendirmek, profesyonel ekiplerle olan işbirliği ve koordinasyonu güçlendirmek, afet risklerine karşı alınabilecek önlemler konusunda yerel halkı bilgilendirerek, afetlere duyarlılığı ve bilinç düzeyini artırmak ve afet yönetim sistemini ilçe kamu kurumu, ilçe idare, ilçe STK’lar ve sivil halkın desteğiyle etkinleştirmektir.

 

 

Proje çerçevesinde ilçe çapında “Güvenli Yaşam Seminerleri”, 18 mahalle yerelinde oluşturulacak ekiplere, teçhizat desteği sağlayıp, arama kurtarma eğitimleri ve ilkokul ile ortaokul öğrencilerine yönelik Bilgilendirme etkinlikleri düzenlenecektir. Bunların yanında “Afet Eğitim Merkezi” oluşturularak Maltepelilerin hizmetine sunulacaktır.

📆 02 Aralık 2014 Salı 14:38   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR