MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Maltepe, Manşet, Teknoloji, Toplum » Maltepe-Münif Fuar Kardeşliği
Maltepe-Münif Fuar Kardeşliği

Maltepe Uluslararası Fuar Merkezi için ilk adım atıldı

 


Maltepe’de yapılması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin ilk adımı Münih’te atıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyenin fahri danışmanı Münih eski belediye Başkanı Christian Ude ve Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich bir araya gelerek, Maltepe’de yapılacak fuar için işbirliğini değerlendirdiler.

 
İstanbul’un Anadolu Yakası’nın ilk fuar ve kongre merkezi ile ilgili ilk adımlar atılmaya başlandı. Yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan ve yaklaşık 100 dönümlük alan üzerine yapılması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi çalışmalarına hız veren Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, Almanya ’nın Münih kentindeki Münih Uluslararası Fuar yöneticileriyle bir dizi görüşmelerde bulundu. Kılıç, görüşmelerden sonra şu açıklamayı yaptı:

 
ANADOLU YAKASI’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
“Münih fuar yöneticilerinin, oldukça uzun sayılacak fuar yönetimi tecrübesi var. Ayrıca Çin ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede fuar işletmeciliği yaparak uluslararası tecrübede kazanmış ekipleri var. Maltepe olarak bu tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Birlikte çalışma kararı aldık, önümüzdeki ay fuar yetkilileri İstanbul’a gelecek. Ticaret Odası, Sanayi Odası, Belediye Meclisi üyelerimiz, siyasi partilerin temsilcileri ve işadamlarıyla biraraya gelerek fuar projemizi tartışacağız. Maltepe için doğru neyse onu yapacağız. Maltepe’yi Anadolu yakasının parlayan yıldızı yapacağız. Fuar projesi Anadolu yakasının çehresini değiştirecek” dedi.

 
MALTEPE EKONOMİNİN MERKEZİ OLACAK
Christian Ude de, belediye başkanı olduğu dönemlerde Münih fuar yönetiminin başkanlığını yaptığını hatırlatarak, Maltepe’deki fuar projesinin hayata geçirilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti. Kurulması planlanan fuar projesi ile Maltepe’nin ekonominin merkezi haline getirileceğini vurgulayan Ude, aynı zamanda fuarın kültürleri buluşturan bir özellik taşıyacağını söyledi.

 
Münih Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Dietrich ise Maltepe’de kurulacak fuarın Avrupa ile Asya ülkeleri arasında köprü görevi üstleneceğini ifade ederek, “Pakistan, Afganistan, Iran, Irak, Suriye, Kazakistan, Özbekistan ve Azerbaycan başta olmak üzere birçok ülkeden işadamları vize uygulamaları nedeniyle Avrupa ülkelerinde rahat seyahat edemiyor. Maltepe fuarı bu nedenle daha da anlam kazanacak. İşadamları, yöneticiler gönül rahatlığı ile İstanbul’a gelerek tanıtımlar yapabilecekler” şeklinde konuştu.

 

 

FUAR HAKKINDA BİLGİ
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, görüşmeden sonra Münih Uluslararası Fuarı’nda incelemelerde bulundu. Münih Uluslararası Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Dietrich ile Belediye Başkanı olduğu dönemlerinde Uluslararası Münih Fuarı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Ude, Kılıç’a fuar konusunda bilgi verdiler.

📆 11 Eylül 2014 Perşembe 11:39   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR