MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2022
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, Maltepe, Manşet, Toplum » Maltepe’nin kapıları Avrupa’ya açılıyor
Maltepe’nin kapıları Avrupa’ya açılıyor

Maltepe Belediyesi, Avrupa Birliği ile işbirliğinin geliştirilmesi, Maltepe’nin Avrupa standartlarında bir kent haline dönüştürülmesi amacıyla “Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Merkezi”ni, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı bir törenle hizmete açıyor. Törene, Ali Kılıç’ın fahri danışmanı Münih eski Belediye Başkanı Christian Ude de katılacak.

 

 

CHP’li belediyelerin, AB ülkeleri ve uluslararası kuruluşlarla gerçekleştireceği projelerin koordinatörü olarak atanan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bu alanda çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Maltepe’de geliştirilecek projelerin hayata geçirilmesi amacıyla kurulacak olan Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Merkezi de, faaliyete geçiyor. Maltepe Belediyesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan merkez, 6 Kasım Perşembe günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle açılacak. Saat 18:00’da Kardelen 1 Salonu’nda gerçekleştirilecek tanıtım kokteyli ve ardından düzenlenecek olan resepsiyona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Münih eski Belediye Başkanı Christian Ude’nin yanısıra, siyaset, iş, diplomasi ve sanat dünyasından birçok isim katılacak.

 

 

 

AB İLE İŞBİRLİĞİ GÜÇLENDİRİLECEK

 

AB’ye katılım sürecinde, AB’nin aday ülkelere sağladığı mali kaynaklar ve ortak çözümlerden Maltepe’nin en etkin biçimde faydalanabilmesini hedefleyen Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Merkezi; belediyeler ile AB düzeyinde işbirliği ve iletişim platformlarının oluşturulması, yerel yönetimler alanında AB müktesebatının takibi, Maltepe Belediyesi ve AB’li muhataplar arasında ortaklıkların ve işbirliği alanlarının kuvvetlendirilmesi, yenilerinin oluşturulması; bunu takiben tecrübe ve en iyi uygulama alışverişlerinin gerçekleştirilmesi noktasında geliştirilecek projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapacak.

 

 

Açılacak merkez, Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılım sürecinde Maltepe’nin Avrupa standartlarında bir kent haline dönüşmesini amaçlarken, bu doğrultuda yakalamayı planladığı yaşam kalitesi ve yönetimine ulaşmak için hayata geçirmeyi planladıkları projeleri yurttaşlar, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek odaları, vakıflar ve dernek temsilcileri ile beraber yönetmeye hazırlanıyor.

 

 

“KÖPRÜ OLACAĞIZ”

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde yerel yönetimlerin öneminin bilincinde olduklarını belirterek,  “Maltepemizi Avrupa standartlarına taşıyacağız. Bu hedefimiz doğrultusunda büyük ve önemli bir adım atarak, Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Merkezi’ni Maltepe’ye kazandırıyoruz. Kurulacak merkezimiz, AB ile ilçemiz arasında önemli bir köprü görevi üstlenecek. Bizler yine her konuda olduğu gibi AB konusunda da Maltepelilerin istekleri doğrultusunda projeler üreteceğiz. Bu noktada sayın Christian Ude de, tecrübesi ve birikimiyle çalışmalarımıza önemli katkılar sunacak” dedi.

📆 06 Kasım 2014 Perşembe 11:20   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR