MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Toplum » Marmaray’da fiyat tarifesi belli oldu
Marmaray’da fiyat tarifesi belli oldu

 

Binali Yıldırım, “Marmaray’da uygulanacak fiyat tarifesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım modları ile uyumlu olacak şekilde belirlendi’dedi

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme BakanıBinali Yıldırım, “Marmaray açılışı ile ilgili çalışmalar son aşamasına geldi. Uygulanacak fiyat tarifesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım modları ile uyumlu olacak şekilde belirlendi. Ulaşım karta sahip olan İstanbullular ayrı bir ücret ödemeden hizmet alabilecekler. Tahmini fiyat 1 lira 95 kuruş olarak belirlenecek” dedi.Bakan Binali YıldırımTÜBİSAD’ın “2023’e Doğru Atılım İçin Bilişim” konulu konferansa katıldı. Konferansın sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayanBinali Yıldırım,Marmaray bilet fiyatının tahmini olarak 1 lira 95 kuruş olacağını söyledi.3’üncü havalimanı ile ilgili ise çalışmaların devam ettiğini belirten Yıldırım, bir gazetecinin 3. havalimanı hakkında el altından Almanların finansörlerinin finansman vermediğinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

“Almanların bu konu ile ilgili olumsuz tutum içerisinde olabileceklerine ihtimal vermiyorum. Bizim yapacağımız havalimanı hiç kimsenin planlarını ve gelecek öngörülerine zarar verecek bir proje değildir. Bunun aksine batı ile doğuyu birbiri ile buluşturacak en önemli bir transfer merkezi olacak.“

Dün açıklanan ÖVP hakkında ise Bakan Yıldırım şöyle konuştu:

“Orta vadeli planda bizim öngörüler bir önceki planımız ile örtüşüyor. Hem istihdam, hem büyüme, hem enflasyon öngörüleri açısından bir değişiklik yok. Yeni dönemde 1,5 milyondan fazla vatandaşımıza iş aş bulabilmek için çalışmalara devam edeceğiz. Orta vadeli plan sadece bütçe dengelerini öngören cari açığı bütçe açığını belirli bir oranda tutmayı öngören enflasyonu, büyümeyi belirli bir oranda tutmayı öngören bir plan değildir. Aynı zamanda büyümeyi olmazsa olmaz aracı yatırımları da önemseyen bir plandır. Yani önümüzdeki 3 yıl içerisinde durmak yok yatırıma devam.”

Kapıkule sınır kapısında bekleyen tırlar hakkında açıklama yapan Yıldırım, beklemenin sebebinin Bulgaristan’da ortaya çıkan anlaşmalara uymayan keyfi uygulamalar olduğunu söyledi. Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir taşıyıcımız Bulgaristan topraklarına geçtiğinde yol boyunda oradaki yol denetlemelerinde eften püften nedenlerle ikili anlaşmalarımıza da olmayan sebeplerle yüksek ceza kesiyorlar. Bu yeni ortaya çıkan bir durumdur. Bunun üzerine de bu konunun netlik kazanıncaya kadar gerekli güvencelerin Bulgar makamları tarafından verilmesi sağlanıncaya kadar şoförlerimiz bu taşımayı Bulgar topraklarında yapmak istemiyorlar. Böyle bir fiili durum var. Bulgar makamlarıyla teknik düzeyde görüşmelerimiz sürüyor. Ümit ediyorum ki bu tek taraflı öngörülmeyen anlaşmalarımıza uymayan uygulamaların sona erdirilmesini talep ettik. Eğer bu gerçek olmazsa bizim yapacağımız da karşılık vermektir ama biz bunu kesinlikle istemiyoruz.”

📆 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:25   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR