MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Beykoz, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum » Meyve Bahçesi’nde İlk Fidanlar Dikildi
Meyve Bahçesi’nde İlk Fidanlar Dikildi

Beykoz Belediyesi’nin Paşamandıra’da kurduğu Meyve Bahçesi’nde ilk fidanlar Başkan Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının katılımıyla dikildi.

Beykoz Belediyesi ilçedeki vatandaşların dalından meyve yiyebileceği Meyve Bahçesi Projesi’ni hayata geçirdi. 14 farklı türden 950 meyve ağacının yer alacağı alanda ilk meyveler bu yaz toplanacak.

Başkan Çelikbilek, CHP İlçe Başkanı Mahir taştan, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin  ilk fidanları diktiği alanda ilçe sakinleri ailecek doğa ve toprakla buluşacak, mevsim meyvelerini dalından yiyecek.

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından 18 bin 600 m2 arazi üzerinde kurulan Meyve Bahçesi’ne ilçenin doğal dokusuna uygun olarak elma, armut, nar, ceviz, kiraz, kayısı, karayemiş, incir, erik,  kivi, şeftali, ayva, üzüm, ruscus ağaçları dikiliyor.

Dere kıyısı boyunca kamelyaların kurulduğu alanda yöresel köy evi de yer alacak.

Alanda incelemelerde bulunan Başkan Yücel Çelikbilek; “Beykozluların ve İstanbulluların keyifle dolaşabileceği bir projeye imza atıyoruz. Meyve Bahçeleri, doğayla bütünleşen ilçemize yakışan bir hizmet oluyor. Tüm vatandaşlarımızı bu yaz bahçemize dalından meyve toplama bekliyoruz, hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

 

📆 25 Şubat 2016 Perşembe 12:19   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR