MENÜ ☰
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Manşet, Toplum » Milli İradeye Saygı Konvoyu İstanbul’a ulaştı
Milli İradeye Saygı Konvoyu İstanbul’a ulaştı

UETD Avusturya Şubesi tarafından düzenlenen konvoy İstanbul’a ulaştı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla Avusturya, Güney Almanya, Macaristan, Bosna Hersek ve Batı Trakya’dan 500 otomobil ve çift katlı otobüsle binlerce Türk vatandaşı Topkapı 1453 Sosyal tesislerinde buluştu. Yüzlerce vatandaşın katıldığı programa Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de eşlik etti.
Başbakan Yardımcısı İşler yaptığı konuşmasında, “Batı’nın Amerika’nın ekonomik olarak can çekiştiği geri gittiği bir dönemde Türkiye’nin sürekli büyümesini arttırması ve sürekli olarak büyümesi birilerini çok rahatsız etti. Bundan dolayı hem çözüm sürecine bir cevap olarak Gezi olayını başlattılar Mayıs ayında. Hedefleri ekonomik kriz çıkararak ülkeyi siyasi bir kaosa sürüklemekti. Hükümetimizin ve Sayın Başbakanımızın kararlı duruşu neticesinde burada da başarılı olamadılar. 17 Aralık operasyonu gündeme geldi ardından 25 Aralık HSYK darbesi gündeme geldi. Bizi ne ile suçluyorlar sözde yolsuzluk ve rüşvet gibi konular ile suçluyorlar. Eğer yolsuzluk olsaydı bu ülkede bu hizmetler olur muydu, 17 kilometre bölünmüş yol yapılır mıydı, hastaneler, havaalanları, okullar, üniversiteler yapılır mıydı. Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek” dedi.
İşler, “Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini engellemek isteyenler acaba bu büyümeyi sağlayan Sayın Başbakanımızı ve AK Parti’yi hedefe koydular. Böylece bir imaj zedelemesine gidebilir miyiz çalışmasını başlattılar. 2013 yılının başından itibaren sürekli diktatör, baskıcı, yasakçı Erdoğan ifadelerini kullandılar. Türkiye’de yayın yapan İngilizce gazetelerde bunlara çanak tuttu ve ardından gezi olayları ve şimdi bu olaylar yaşandı” diye konuştu.
“Oyun ne kadar büyük olursa olsun biz bu oyunun üstesinden geleceğimizi ümit ediyorum” diyen İşler sözlerini şöyle sürdürdü:
“Milletimizin duası bizimle beraber. Bazı beddua edenler var ama mühim olan hayır duası ve bu oyunun üstesinden geleceğiz. Hedef bu seçimlerde Ak Partiyi tökezletmek ve Recep Tayyip Erdoğan’ı siyaset sahnesinin dışına itmek. Ama başaramayacaklar.” dedi
İstanbul(İHA)

📆 04 Ocak 2014 Cumartesi 10:57   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR